Facebook Google+ Twitter

Niezalogowani nie komentują. Stop chamstwu w sieci

Próbowaliśmy przez wiele miesięcy. Utrzymywaliśmy możliwość zamieszczania komentarzy przez każdego w imię otwarcia na ciekawe opinie osób spoza Wiadomości24, w imię poszerzania przestrzeni publicznej dyskusji. Nie udało się; szkoda. Zbyt wiele jednak pojawiało się chamskich wybryków i mowy nienawiści, nad którą trudno było zapanować. Zatem, zgodnie z zapowiedziami, od dziś niezalogowani nie mogą już komentować materiałów dziennikarzy W24. Wszystkich, którzy lubią nas odwiedzać i dzielić się swymi opiniami zachęcamy do zarejestrowania się w serwisie.

Sonda

Komentarze tylko dla zalogowanych to...

 / Fot. KotzianTak jak informowałem przed miesiącem, podjęliśmy decyzję o zamknięciu komentarzy dla niezalogowanych użytkowników Wiadomości24.pl. Dziś dokonaliśmy zmian w funkcjonalnościach serwisu, które powinny wyeliminować dolegliwe dla Autorów W24 i dla redakcji wybryki. Niezalogowani nie mogą już komentować. To nie jest ograniczanie przestrzeni publicznej. To poszerzanie tej przestrzeni dla normalnej dyskusji, dla osób, które przestrzegają zasad.

Zobacz, dlaczego warto być zarejestrowanym autorem!

Próbowaliśmy przez wiele miesięcy kasować niewybredne ataki, obelżywe wpisy i posty naruszające godność Autorów. Zachęcaliśmy też Autorów do korzystania ze swych uprawnień. Zajmowało to jednak czas i nie dawało wystarczających efektów. Możliwość ukrywania komentarzy, które zebrały najwięcej negatywnych ocen też okazała się niewystarczająca.

Zamykamy zatem możliwość komentowania dla niezalogowanych. Wracamy do sytuacji, gdy komentować mogą jedynie osoby zarejestrowane w serwisie. Publikujemy ciekawe materiały, zachęcamy Autorów do ujawnienia nazwisk i wizerunków. Nie możemy więc dopuszczać do tego, by zbierali niezasłużone cięgi od anonimowych hejterów. Nie było ich wielu, ale widać trafiły się nam wyjątkowo dokuczliwe egzemplarze : ). Pewnie, kto ma wielką potrzebę wylania swej nienawiści, będzie próbował robić to po zarejestrowaniu się. Ale z takimi przypadkami łatwiej sobie poradzić.

Największy wpływ na decyzję o zamknięciu komentarzy mieli Autorzy W24. Zrobiliśmy to, czego od nas oczekiwaliście. Mam nadzieję, że serwis stanie dla Was się znów przyjaznym miejscem. Zarejestrowanych zachęcam do publikowania, niezalogowanych zachęcam do rejestracji. To miejsce dla Was, dla ludzi, którzy tak naprawdę tworzą to unikalne miejsce w polskim internecie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (131):

Sortuj komentarze:

Czemu zniknęły komentarze wraz z kontem pani Urszuli Balickiej? Czytałem je z wielką przyjemnością bo były inteligentne i na temat, a tu nagle komuś zaczęły przeszkadzać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak a propos tych czerwonych i zielonych łapek - na portalu gdzie można znaleźć komentarz pani "Marii P" znajduje się również taki (skopiowałem z ocenami):

dodał: redakcja
Kochani, przypominamy: komentarze zawierające wulgaryzmy będą usuwane. Nie używamy ich w dyskusjach na naszym portalu.

Pozytywnie: 16
Negatywnie: 20

- Jak widać na obrazku nie tylko u nas brak zgody na wulgaryzmy wywołuje negatywne reakcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i siłą rzeczy musiałem się zarejestrować. Może nawet zacznę publikować. Puki co... Witam Państwa serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Roman Dlugosz panie szanowny nikt nie jest wolny co pan opowiada wolnosc to utopia i doprowadza do
wybujalosci niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam się, zaglądam tu często. Śledzę zarówno treść jak i rosnącą liczbę komentarzy. Cieszy mnie bardzo, że tak wiele osób obchodzi, co dzieje się na W24 i czy zmiany, jeśli następują, idą w dobrym kierunku. Bo można stawać na głowie, poprawiać, walczyć z oporną materią o unowocześnianie serwisu, ale dobrze wiedzieć, że jesteście. Bo bez wszelkie starania nie mają sensu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miałem niedawno okazję rozmawiać z dr Markiem Troszyńskim o języku nienawiści, mowie wrogości i reakcjach na tego typu zachowania w polskiej sieci. Dr Troszyński jest prezesem Fundacji Wiedza Lokalna, która organizowała pod koniec września, wspólnie z Tygodnikiem Powszechnym oraz Centrum Badań nad Nowymi Mediami Collegium Civitas, konferencję na ten temat. Tu poprzednia informacja: link i krótka relacja: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam proste pytanie czy sam Bóg nie dal ludziom , wolność słowa i wyznania i emocji , ? . Proszę państwa skoro wiemy ze jest dobro i zło to dlaczego nie znając do końca co jest dobrem a co złem usiłujemy określać jakieś standardy na swoim (kółku wzajemnej adoracji a reszta to be) , anonimowi nie maja prawa istnieć wiec ich zabijmy bo inaczej oni zabija nas , ? Proszę trochę zejść na ziemie , a tu niestety jest dobro i zło i skoro święty Bóg dal prawo wszystkim żyć i jedynie przykazał l i zalecił drogę do nieba to pozwólmy żyć obojgu aż do końca a potem będzie sad .Tak jak postrzegam ludzi , zwierzęta i świat , oto samo życie. ! A jeżeli ktoś chce oprawiać li tylko własną prywatę, to proszę we własnym domku . Cyt. wolność Tomku w swoim domku . Wybór należy do tych co maja władzę , ale ja wierze ze jedynie sam Bóg jest sprawiedliwy i każdego sprawiedliwie osadzi , za dobre wynagradza a za złe karze , ale na pewno nie tak maja postępować ludzie jest przykazanie nie zabijaj , nie sadźcie abyście nie byli sadzeni itd. Krotko zabieranie wolności niewinnym ludziom, li tylko dlatego ze chcą być anonimowi jest ich duchowym zabójstwem , a chyba nie taki był cel wiadomości 24. Chyba wszyscy się cieszymy ze mamy wolność to jak możemy ja ograniczać innym i sobie samemu również , to fałsz , obłuda itd. cześć pieśni na swoim podwórko , a ty gościu nie chcesz się zarejestrować, to nie żyjesz niema cie , nie istniejesz , proszę jak już listem do wielce szanownego Pana redaktora naczelnego pisałem , aby się dobrze zastanowił jakie są jego osobiste emocje , bo z tego co tu czytam to widzę ze są niestety ale bardzo złe , egoistyczne , zniewalające itd. Zaznaczam ze nie osadzam nikogo kto się ze mną nie zgadza szanuje każde zdanie ale pragnę zaznaczyć ze jestem wolny , tak jak i w życiu osobistym tak i w słownym i mam głęboką świadomość tego ze mogę komuś zwrócić uwagę , jeżeli się nie zgadzam z jego poglądami i również rozumie ludzi którzy mnie nie rozumia, nie podzielają moich poglądów , a wyrażają to tak jak potrafią dobrze lub zile . Kończąc pisze tak: Dal Bóg wolność .? Wiec nikt niema prawa zabierać mi i każdemu tej wolności , precz z niewolnictwem i tego rodzaju dyktatorami , bez laski . Zupelnie mi wystarczy Laska Boska do życia i pobożności.Z pozdrowieniami dla wszystkich szczerych i sprawiedliwych użytkowników Wiadomości 24 . Brat roman.

Komentarz został ukrytyrozwiń

obojetnie jak piszacy ludzie powinni byc chronieni przed prymitywna banda odreagowaczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114548,12618306,_Miedzy_kuksancem_a_przywaleniem_z_piesci_jest_roznica__.html

"- Jestem za wolnością w sieci. Brałem udział w demonstracjach przeciwko ACTA i ... Mamy do tego odpowiednie narzędzia, ale nikt ich nie wykorzystuje. Stąd poczucie coraz większej bezkarności. Argumenty, że walka z chamstwem w sieci to ograniczenie wolności są dla mnie niepoważne.
Jeżeli dla kogoś komentarz typu "zdychaj dziwko" stanowi o wolności w sieci, to ja dziękuję za taką wolność. Administratorzy powinni od razu i skutecznie 'banować' delikwentów za przemoc słowną. Nie interesują mnie ich poglądy polityczne, pochodzenie, status majątkowy. Albo ktoś jest wychowany, albo nie."...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Największy wpływ na decyzję o zamknięciu komentarzy mieli Autorzy W24. Zrobiliśmy to, czego od nas oczekiwaliście." Tak, szkoda tylko, że Szanowna Redakcja nie wzięła pod uwagę faktu, iż autorzy oczekiwali tego od samego początku, kiedy tylko wprowadzono to kuriozalne nieporozumienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.