Facebook Google+ Twitter

Niezapomniana wyprawa uczniów z gminy Czarne do Czech i Niemiec

Już po raz 16-ty dzieci i młodzież z gminy Czarne w powiecie człuchowskim uczestniczyły w wakacyjnej wyprawie do Czech i Niemiec. Niezapomniane przeżycia i wrażenia pozostaną w pamięci uczestników tej niezwykle ciekawej wycieczki.

Uczniowie z Czarnego na Moście Karola / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPobyt dzieci i młodzieży z Czarnego w Czechach / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoGłównym założeniem wycieczki było poznanie przez dzieci i młodzież z gminy Czarne terenów północnej części Czech,a szczególnie Frydlantu, Liberca, Jicina i Pragi.

Dzięki właśnie takim wyjazdom uczniowie mają możliwość poznania tradycji, kultury i życia mieszkańców Czech. Rozmowy i bezpośrednie kontakty są okazją, żeby sprawdzić swoją znajomość języków obcych. Jest to także świetna szkoła samodzielności i zaradności. Wyjazd miał charakter dydaktyczno-wychowawczy, to praktyczne uczestnictwo dzieci i młodzieży w dialogu międzykulturowym, to także zwiększanie świadomości młodych ludzi na temat różnorodności kulturowej europejskiego dziedzictwa. Wyjazd organizowany był w ramach Europejskiego Dnia Wiosny.

Tygodniowy pobyt obfitował w wiele atrakcji, a wśród nich warto wymienić: zwiedzanie Liberca, a w szczególności wjazd kolejką linową na Jeszted, zwiedzanie ZOO i pobyt w rodzinnym parku rozrywki „Babylon”. Niezapomniane wrażenia pozostaną również z pobytu w Jiczynie, gdzie uczestnicy zwiedzili Stary Rynek, Valdicką Bramę , no i oczywiście zakład szewski Rumcajsa.W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki poszukiwali Żacholeckiego lasu w Prachowskich Skałach.


Pobyt w Pradze był kolejnym niezapomnianym przeżyciem. Honorowa odprawa wart, Zamek Praski, Katedra św. Wita, Most Karola, Rynek Staromiejski, pomnik Jana Husa, Plac Wacława, przejazd metrem to tylko nieliczne atrakcje, które oferuje stolica Czech.
Uczestnicy wycieczki z Czarnego - Praski Zamek / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPomnik św. Wacława - Praga / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego
Kolejne atrakcje czekały w niemieckim Oderwitz i Gorlitz. Letnio-zimowy tor saneczkowy stał się miejscem sportowych zmagań uczestników wakacyjnego odpoczynku.

Tygodniowy pobyt na terenie Czech i Niemiec na stałe pozostanie w pamięci uczestników tej niezwykle atrakcyjnej wycieczki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.