Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8724 miejsce

Niezapomniane widoki z wieży na praskim Petrzinie

Wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia zapewni turystom wejście na mini wieżę Eiffla w Pradze. Ta nietypowa konstrukcja znajdująca się na wzgórzu Petrzin świadczy o kulturalnych i politycznych więzach Pragi z Paryżem.

Most Karola - widok z Wieży na Petrzinie / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoMini Wieża Eiffla w Pradze / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoHistoria wieży widokowej na praskim Petrzinie sięga XIX wieku, a dokładniej roku 1889, kiedy to przedstawiciele Klubu Czeskich Turystów odwiedzili Światową Wystawę w Paryżu. Wtedy to właśnie narodził się pomysł budowy podobnej wieży w Pradze. Przy dużej determinacji członków klubu i lokalnej społeczności 20 sierpnia 1891 roku nastąpiło uroczyste otwarcie wieży.

W swej ponad 119-letniej historii wieża narażona była na różne niekorzystne decyzje. W 1939 roku Hitler zadecydował o rozbiórce wieży, jednak dzięki opieszałości Czechów wieża nie została zdemontowana.

Za czasów komunizmu stan techniczny wieży widokowej ulegał powolnemu upadkowi. Świetność wieży przywrócono dopiero w latach 90-tych XX wieku.

Współczesna wieża jest wyremontowana, przeżywa okres świetności. W sezonie turystycznym jest licznie odwiedzana przez wielkie rzesze turystów. Jedynym mankamentem jest cena biletu, za który osoba dorosła musi zapłacić 100 koron.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.