Facebook Google+ Twitter

Niezawodny spektakl świętych krów i rżnięcia głupa

W roli świętych, ale jednocześnie dzikich krów, występują izraelscy kibice. Rżnięcie głupa przypadło, jakżeby inaczej, polskim mediom. I precz z faszyzmem. Po tych słowach kurtyna może zapaść. Ale zanim...

Agnieszka Radwańska. Zdjęcie na licencji Creative Commons. Attribution-Share Alike 3.0 Unported http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Fed_Cup_Group_I_2012_Europe_Africa_day_2_Agnieszka_Radwa%C5%84ska_002.JPG / Fot. Assaf YekuelZanim jednak zapadnie, wypada podać kilka przypisów i objaśnień.

Uwagę mediów w ostatnim czasie zwróciło dziwne zachowanie sióstr Radwańskich i ich trenera podczas konferencji prasowej po meczu z Izraelem (w ramach Pucharu Konfederacji). Spotkanie tenisistek z mediami trwało ledwie minutę, a polskie zawodniczki w sposób zdawkowy, wyraźnie wykazując niezadowolenie, odpowiadały na zadawane pytania.

Większość mediów oczywiście nie pokwapiła się i nie sprawdziła powodów dziwnego zachowania Radwańskich. Zachowania pozornie dziwnego, bo jak się okazuje, tenisistki miały ku niemu powody.

Jak informują niektóre źródła, Polki podczas spotkania zostały wygwizdane i zwyzywane (mówi się między innymi o "katolickich sukach"). Wspaniałomyślne i wolne izraelskie media, usunęły jednak wszystkie nagrania ze spotkania. Potwierdza to tylko, że miały ku temu powód. Choć bardziej pasowały by tutaj obawy.

Jak się okazuje, chamskie zachowanie kibiców z Izraela to nie pojedynczy przypadek. Bez trudu można znaleźć w Internecie nagrania, które tylko potwierdzają to zjawisko. Przekonały się o tym Rosjanki: Maria Szarapowa i Anna Czakwetadze (poniżej wideo, gdyż ciężko wytłumaczyć to co działo się podczas tego meczu).

Nie trzeba być wielkim znawcą tenisa, by wiedzieć jaka atmosfera panuje na korcie. Oglądając tenisowe relacje od wielu lat, nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Nie pomogły nawet usilne prośby sędziny spotkania.

Spora część polskich mediów rżnie jednak głupa i nie informuje o dalszym przebiegu wydarzeń. Ważne, że Radwańskie, związane z kościołem smoleńskim, nie potrafiły się zachować na konferencji pasowej. I to w Izraelu. Przecież z Żydami nie będą rozmawiać.

Osobiście sprawę bym przemilczał, bo wiem jakie emocje wzbudza sport i różne rzeczy widziałem. Inaczej jest jednak w tym przypadku. Bo gdybyśmy tak odwrócili sytuację. Izraelskie tenisistki przyjeżdżają do Polski, zostają wygwizdane i zwyzywane od żydowskich suk. TVN tworzy raport specjalny, podnosi się larum. Zaproszeni do studia specjaliści (w rzeczywistości pseudo znawcy) analizują poziom antysemityzmu w Polsce. Hartman i inni krzyczą o podpalaniu Polski przez faszystów. Izraelskie władze oczywiście nie puszczają tego płazem i informują cały świat o antysemickich wybrykach w kraju nad Wisłą. Europejskie media piszą o skandalu w Polsce, a Adam Michnik płacze na łamach swojej upadającej gazety, że musi żyć w Ciemnogrodzie z Polaczkami, których owładnął patrio-faszyzm i hiper-antysemityzm.

Sytuacja miała jednak miejsce w Izraelu a obrażone zostały polskie zawodniczki. Ale cóż. Święte krowy i rżnięcia głupa to niezawodny spektakl, który można Polakom pokazywać bez końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Łukaszu, nie wiem, czy twój artykuł został uznanie redakcji i adekwatny do poziomu start. Ale temat wzajemności, podwójnych standardów i asymetrii jest mi bliski. Ja podbijam ci moją marną piątką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...i propagują faszyzm. Mogę o tym codziennie czytać w wyborczej i kilku innych gazetach, więc niech sobie pani daruje powielanie mitów o ohydnym polskim społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polski MSZ po publikacji Niezależnej pl zgłosiło się do sióstr Radwańskich ,że chcą wysłać notę protestacyjną do Izraela .Odmówiły .
Powiedziały ,że nie były obrażane przez kibiców więc niech autor nie kombinuje i przyszywa mi łatki rzecznika .
Osobiście słyszałam,że Agnieszki nie interesuje co wypisuje ojciec ....to nie moje poglądy .Prosiła o niemieszanie polityki ze sportem .
Media prawicowe nakręcają antysemityzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2013 10:27

"Oko za oko, ząb za ząb" - i trwa eskalacja nienawiści polsko-żydowskiej.
Kto winien?
W odpowiedzi pasuje również porzekadło: "wart Pac pałaca, a pałac Paca".

A niektórym utopistom marzy się Europa (i zapewne świat) bez granic...heh.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodam tylko, że w Izraelu obecnie drugim językiem jest j. rosyjski.(nawet w knessecie)
Jak domniemam owi izraelscy kibice, to właśnie rosyjskojęzyczni kibice Szarapowej. Kiedyś za 100 dolarów kupowało się w Rosji żydowskie pochodzenie umożliwiające emigrację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że została pani nową rzeczniczką prasową Radwańskich. Fajna posadka;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie należy łączyć poglądów ojca Radwańskich i jego córek . Odcięły się od jego wpisów na blogu .
Agnieszka powiedziała ,że nie ma wpływu co wypisuje jej ojciec.
Jednoznacznie stwierdziła ,że polityka ją nie interesuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej rżnie głupa Niezależna pl ,która sprzedaje takie kłamstwa .
Siostry Radwańskie nie zostały obrażone w Izraelu , nie mają żadnych pretensji do kibiców .
Radwańskie były wściekłe na organizację turnieju .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, Łukaszu - jeszcze nie raz w życiu sie zdziwisz i to bynajmniej nie z mojego powodu. Wszystko przed Tobą; za mną "tylko" wieloletnie obserwacje, próba mentalnego nadążenia za współczesnością i umiejętność...rozumienia tego, co czytam. A to Twojego zdziwienia budzić nie powinno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I kto to pisze?

No proszę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.