Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20430 miejsce

Niezbędnik kibica Justyny Kowalczyk

Pierwszy raz w historii biegów narciarskich zawody Pucharu Świata odbędą się w Polsce. Uwagę fanów Justyny Kowalczyk przyciągną również zmagania w ramach Ruka Triple, Tour de Ski i Finału Pucharu Świata oraz rywalizacja o Kryształową Kulę.

Justyna Kowalczyk na Lotnisku Chopina w Warszawie po przylocie z zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010) / Fot. Mariusz MichalakW najbliższą sobotę Justyna Kowalczyk rozpocznie rywalizację o czwartą z rzędu Kryształową Kulę dla biegaczki narciarskiej, która w sezonie 2011/2012 zgromadzi największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Głosuj na Mariusza Michalskiego wysyłając SMS na numer 7155 o treści DOROKU.332 (18.04-18.05.2012) / Fot. Wiadomości24.pl & Mariusz MichalskiW związku z tym prezentujemy niezbędnik jej kibica, na który składają się m.in. informacje dotyczące rozpoczęcia rywalizacji w Norwegii, wielkiego otwarcia w Finlandii, wydłużenia cyklu Tour de Ski, zmian w kalendarzu Pucharu Świata (w tym historycznych zawodów w Polsce), zakończenia rywalizacji w Szwecji, pełnego terminarza Pucharu Świata, obowiązku startu Polek, zasad rywalizacji, zasad przyznawania punktów, pozwolenia na wziewne zażywanie jednego z leków na astmę oraz wielkich nieobecnych i wielkich faworytek.

Start i test w Norwegii


W nadchodzącym sezonie Puchar Świata w biegach narciarskich rozpocznie się w Norwegii. Pierwotnie inauguracja miała odbyć się w niewielkiej miejscowości Beitostolen. Władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) musiały jednak, ze względu na dodatnie temperatury powietrza i brak śniegu w górach Jotunheimen, przenieść pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2011/2012 do Sjusjoen. Ta norweska miejscowość nie organizowała jeszcze zawodów pucharowych w tej dyscyplinie sportowej, ale ma pewne doświadczenie w zmaganiach w kombinacji norweskiej. Sjusjoen położone jest bowiem blisko Lillehammer i gdy tam rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, to jej część biegowa ma miejsce właśnie w tej miejscowości.

Pierwszą konkurencją w nowym sezonie będzie, rozegrany dziewiętnastego listopada, bieg na dystansie 10 km stylem dowolnym ze startem indywidualnym. W niej postanowiono przetestować nowinkę regulaminową, polegającą na wydłużeniu przerw między startami poszczególnych biegaczek narciarskich. Dotąd w konkurencjach ze startem indywidualnym zawodniczki ruszały na trasę co trzydzieści sekund, natomiast teraz w tak zwanej grupie czerwonej, w której rozstawione są wszystkie najlepsze biegaczki, będą one startować w odstępach minutowych. Działacze FIS chcą, żeby gwiazdy biegów narciarskich pokroju Justyny Kowalczyk, Norweżki Marit Bjoergen, jej rodaczki Therese Johaug, Szwedki Charlotte Kalli czy Finki Aino-Kaisy Saarinen, były pokazywane dłużej podczas transmisji telewizyjnych. Przy starcie co trzydzieści sekund nie było takiej możliwości, ponieważ po chwili trzeba było prezentować kolejną biegaczkę. Po zawodach w Sjusjoen zapadnie decyzja czy ta zmiana regulaminowa będzie obowiązywała w dalszej części sezonu w narciarstwie klasycznym. Kolejnego dnia w Norwegii rozegrany zostanie natomiast bieg sztafetowy 4x5 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna robota! Jeśli ktoś mnie zapyta o biegi narciarskie, z czystym sumieniem odeślę go właśnie do tego materiału. Wspaniałe kompendium wiedzy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.