Facebook Google+ Twitter

Niezbędnik kulturalny Poznania

Poznań to miasto, w którym dzieje się wiele. Często, z powodu kiepskiej promocji imprez, zainteresowani dowiadują się o nich już po fakcie. Co tydzień będę starał się poprawić ten niechlubny stan i wskazać część z wartych "Poznania" wydarzeń.

Herb Poznania / Fot. Public domain

Klątwa Faraonów - tajemnice starożytnego Egiptu


Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do 20 kwietnia potrwa wystawa przenosząca nas w odległe czasy potęgi Egiptu faraonów. Jest to niepowtarzalna wystawa, gdyż nie składa się ona z autentycznych eksponatów, lecz z doskonale wykonanych kopii. Zgromadzenie oryginałów wszystkich tych arcydzieł egipskiej sztuki w jednym miejscu byłoby niemożliwe. Możemy zobaczyć m.in. wspaniale popiersie Neferetiti oraz maskę Tutenchamona. Podczas wystawy będziemy mogli wejść do grobu faraona, zobaczyć broń i rydwany używane przez Egipcjan oraz oglądnąć bogatą kolekcje biżuterii i przedmiotów codziennego użytku. Więcej informacji o wystawie tutaj.

Bilety od 15 do 20 zł.

Wędrówka z dinozaurami


Wystawa ta dostępna jest na terenie MTP i potrwa do 27 kwietnia. W skład ekspozycji wchodzi ponad 30 modeli dinozaurów w skali 1:1, z których część jest ruchoma. Młodzi widzowie, bo do nich przede wszystkim skierowana jest wystawa, mogą poznać również dzieje Ziemi, zobaczyć ludzi pierwotnych i cofnąć się do ostatnio popularnej za sprawą filmów epoki lodowcowej. Ekspozycja jest pomyślana jako ścieżka edukacyjna, na której będzie można obejrzeć prezentacje multimedialne, kolekcje skamieniałości, stanowisko paleontologiczne oraz Dinodesk - stół multimedialny ukazujący materiały związane z dinozaurami. Więcej informacji tutaj.

Bilety od 14 do 18 zł.

8. Tydzień Kina Hiszpańskiego[/b]
Już tylko do czwartku potrwa festiwal filmów hiszpańskich w kinie Muza. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie na Wiadomości24.pl
Karnet na trzy filmy kosztuje 33 zł. Bilet normalny 15 zł, a ulgowy 13 zł.

Festiwal QUE PASA


Poznań, w tym tygodniu można nazwać miastem hiszpańskim, gdyż jednocześnie odbywają się dwie imprezy, o tematyce iberyjskiej. „O co chodzi” - bo tak należy tłumaczyć nazwę festiwalu, potrwa do środy.

W poniedziałek możemy wybrać się na wykład Raula Rodrigueza, który odbędzie się o godz. 15 w Colegium Novum UAM przy al. Niepodległości 4. Raul Rodriguez jest reżyserem i dyrektorem grupy teatralnej Taller deTeatro de Paysandu. Artysa będzie opowiadał o sytuacji teatru w Ameryce Południowej. Uwaga, wykład w języku hiszpańskim.

Ciekawe spotkanie, którego temat brzmi: Stypendium Sokrates - jak przeżyć? Odbędzie się we wtorek w klubokawiarni Meskal, godz. 20.30, przy ul. Nowowiejskiego 17. Jest ono skierowane przede wszystkim do studentów, którzy mają zamiar wybrać się na stypendium Sokrates - Erasmus do Hiszpanii.

Środowa impreza, kończąca festiwal, odbędzie się o godz. 22.00 w lokalu Cuba Libre przy ul. Wrocławskiej 21. Organizatorzy zapowiadają imprezę taneczną w gorących latynoskich rytmach, przy akompaniamencie zespołu Kandela, który przyjechał do Poznania prosto z Ameryki Łacińskiej.

Poznańska Wiosna Muzyczna[/a]
Pierwsza edycja tego znanego festiwalu odbyła się 1961 roku, a więc ma on już 47 lat. Jego założycielem był wybitny kompozytor, Tadeusz Szeligowski. Pomysł festiwalu pojawił się w odpowiedzi na Warszawską Jesień. Podczas Wiosny możemy usłyszeć najznamienitsze utwory symfoniczne XX wieku. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa do soboty 12 kwietnia. Dla zainteresowanych program festiwalu dostępny tutaj.

Festiwal Miast Partnerskich


Festiwal odbędzie się w dniach 9-11.04.2008 roku. W ramach inicjatywy Poznań-Brno: Pomost Przyjaźni 2008 odbędzie się festiwal, którego zadaniem będzie zbliżenie dwóch miast na płaszczyźnie artystycznej. Do Poznania zaproszono muzyków, twórców plastycznych oraz filmowców z czeskiego Brna. Program festiwalu dostępny jest tutaj.

Festiwal Kabaretów Studenckich F.I.O.Ł.E.K.


W Poznaniu będzie się można też pośmiać. W środę i czwartek na Akademii Wychowania Fizycznego wystąpią początkujący artyści kabaretowi. Festiwal organizują Samorządy Studenckie kilku uczelni, w tym Akademii wychowania Fizycznego, Ekonomicznej, Muzycznej i Politechniki Poznańskiej. W roli gości i zarazem jury festiwalu konkursowego wystąpią: Zenon Laskowik oraz Krzysztof Jaślar, z dawnego kabaretu Tey. Wejście na drugi dzień będzie płatne 5 zł, ze względu na występ kabaretu Limo i zeszłorocznych laureatów Klopsa, kabaretu Klakier.Wtorek 08.04.2008Koncert California Stories Uncovered

Koncert rozpoczynający wiosenną trasę tego Tczewskiego zespołu zapowiada się bardzo ciekawie. Muzycy określają swój styl jako styk gatunków indie, rock i alternativ. Grupa wydała do tej pory tylko czteroutworową EPkę, więc koncert jest jedyną szansą na posłuchanie szerszego repertuaru zespołu. Zachęcam wszystkich, którzy lubią dobre gitarowe granie. Koncert odbędzie się ”W starym kinie” na ul. Nowowiejskiego 8, a zespół wystąpi w towarzystwie kapeli George Dorn Screams.

Wstęp 20 zł w przedsprzedaży, 25 w dniu koncertu.

Piątek 11.04Koncert KAYAH

Kayah - wokalistka, producentka i właścicielka filmy fonograficznej. W tej chwili już kobieta instytucja w naszym show biznesie. Wokalistka do Poznania zawita wraz z jednym z czterech ekskluzywnych koncertów, które odbywają się w hotelach Sheraton. W Poznaniu Kayah zagra w piątek i w sobotę. Podczas występu zostaną zaprezentowane piosenki znane z płyty, MTV Unplugged oraz dwa nowe utwory, które pochodzą z płyty Stereo Typ. Jako suport zagra zespół Bisquit. Obowiązują stroje wieczorowe.

Bilety kosztują 85 zł.

Sobota 12.04Ani Mru-Mru vs. Kabaret Moralnego Niepokoju

Niepowtarzalna gratka dla tych, którzy lubią się pośmiać, często aż do bólu brzucha. „W samo południe” jest część większej trasy obydwu grup kabaretowych. Konferansjerem i sędzią pojedynku został wybrany, równie wyśmienity kabareciarz, Tomasz Jachimek. Impreza odbędzie się w Hali Arena. Start imprezy o godz. 19.

Bilety od 50 do 100 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdyby to nie było aż tak daleko...na "klątwę Faraonów" z przyjemnością bym się wybrał...


(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.