Facebook Google+ Twitter

Niezbędnik kulturalny Poznania cz. 2

Poznań to miasto, w którym dzieje się wiele. Często, z powodu kiepskiej promocji imprez, zainteresowani dowiadują się o nich już po fakcie.Co tydzień będę starał się poprawić ten niechlubny stan i wskazać część z wartych "Poznania" wydarzeń

 / Fot. Herb PoznaniaFestiwal WATCH DOCS

We wtorek, 14 kwietnia rozpocznie się festiwal filmowy „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie”. Festiwal porusza, jakże aktualny w ostatnich tygodniach problem ochrony i egzekwowania praw człowieka. Watch Docs jest festiwalem objazdowym i zawita, także do innych miast polskich. Wysoki poziom imprezy i rzetelność prezentowanych materiałów, zapewnia fakt jej przynależności do międzynarodowej sieci festiwali filmowych o prawach człowieka „Human Rights Film Network”. Festiwal będzie się odbywał min. na terenie Wydziału Nauk Społecznych UAM przy ul. Szamarzewskiego 89, teatrze Ósmego Dnia przy ul. Ratajczaka 44 oraz Squotcie Rozbrat przy ul. Puławskiego 21a. Program festiwalu dostępny jest tutaj.

Festiwal WŁÓCZĘDZY DHARMY

„Włoczędzy Dharmy” to nazwa festiwalu filmów buddyjskich, jaki w tym tygodniu gości w Poznaniu. Więcej o tym wydarzeniu wyczytacie na łamach Wiadomosci24 w tym artykule.

Festiwal literatury POPLIT

W księgarni Bookarest znajdującej się na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru, odbędzie się festiwal literatury popularnej POPLIT. Impreza potrwa od środy 16 kwietnia do soboty 19 kwietnia. W ramach festiwalu przewidziano cztery główne bloki: popPODRÓŻ, popKOBIECOŚĆ, popKOMIKS i popFANTASY. Więcej informacji i program spotkań znajduje się tutaj.

Festiwal 3rd ART- ROCK

Już po raz trzeci w Eskulapie odbędzie się festiwal progresywnego, rockowego brzmienia. Tegoroczna edycja rozpocznie się 19 kwietnia o godzinie 18. Wezmą w niej udział takie zespoły jak założone przez byłego wokalistę Anathemy, Duncana Pattersona Antimatter, czy grający rocka symfonicznego, holenderski zespół Mangrove. Gwiazdą festiwalu będzie zespół zasłużony dla światowego art rocka- Galahald. Kapela ta, wymieniana jest jednym tchem z takimi wykonawcami jak Marillion, IQ, czy Pendragon. Przez 20 lat działalności zespół stał się popularny w wielu krajach, w tym w Polsce- podczas jednej z wizyt w naszym kraju nagrano oficjalne, koncertowe DVD. Bilety od 55- 76 zł.

Koncert COMA

W czwartek, 17 kwietnia w poznańskim Eskulapie, odbędzie się koncert zespołu Coma. Zespół zadebiutował płyta „Pierwsze wyjście z mroku” w 2004 roku, która to okazała się wielkim sukcesem. Zespół otrzymał Fryderyka, za Album Roku w kategorii Rock, zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie oraz nagrodę publiczności na Przystanku Woodstock. Drugi album pod długim i tajemniczym tytułem „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” powtórzył sukces debiutanckiej płyty zdobywając min. Fryderyka w tej samej kategorii co dwa lata wcześniej. Muzycy są znani z cięższego, rockowego brzmienia i lirycznych tekstów, które nie odnoszą się wprost do rzeczywistości. Star koncertu o godz. 19. Bilety w cenie 37 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.

Koncert DRUMSTEIN

W studencki czwartek 17 kwietnia, w pubie Piwnica 21 będzie można się wybrać na darmowy koncert. Grupa Drumstein powstała w 2006 roku w Poznaniu. Ze względu na swój młody wiek, kapela nie może się jeszcze pochwalić debiutanckim albumem, ale utwory dostępne na myspace rokują bardzo obiecująco. Muzyka Drumstein to mieszanka reggae i folk rocka z większym naciskiem na ten pierwszy styl. Ciekawego smaczku twórczości grupy dodaje pobrzmiewające na drugim planie didgeridoo. Osobiście w muzyce zespołu odnajduje nutkę miłego dla ucha, bujającego dubu. Start o godz. 20, serdecznie zapraszam!

Koncert RYSZARDA RYNKOWSKIEGO

W pięknym budynku kina Apollo w sobotę 19 kwietnia zagra Ryszard Rynkowski. Rynkowski od lat jest jednym z najbardziej popularnych polskich wokalistów. Sławę zyskał jako kompozytor i wokalista grupy VOX. z którą rozstał się w 1987 roku. To z tego okresu pochodzi jedna z jego lepszych piosenek „Bananowy Song”. Po odejściu z zespołu artysta rozpoczął solową karierę, którą kontynuuje do dziś z powodzeniem. W Poznaniu odbędą się dwa koncerty. Pierwszy rozpocznie się o godz. 18:30, a drugi o 20:30. Bilety kosztują 60 i 100 zł.

Wystawa KLĄTWA FARAONÓW - tajemnice starożytnego Egiptu

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich do 20 kwietnia potrwa wystawa przenosząca nas w odległe czasy potęgi Egiptu faraonów. Jest to niepowtarzalna wystawa, gdyż nie składa się ona z autentycznych eksponatów, lecz z doskonale wykonanych kopii. Zgromadzenie oryginałów wszystkich tych arcydzieł egipskiej sztuki w jednym miejscu byłoby niemożliwe. Możemy zobaczyć m.in. wspaniale popiersie Neferetiti oraz maskę Tutenchamona. Podczas wystawy będziemy mogli wejść do grobu faraona, zobaczyć broń i rydwany używane przez Egipcjan oraz oglądnąć bogatą kolekcje biżuterii i przedmiotów codziennego użytku. Więcej informacji o wystawie tutaj. Bilety od 15 do 20 zł.


Wystawa WĘDRÓWKA Z DINOZAURAMI

Wystawa ta dostępna jest na terenie MTP i potrwa do 27 kwietnia. W skład ekspozycji wchodzi ponad 30 modeli dinozaurów w skali 1:1, z których część jest ruchoma. Młodzi widzowie, bo do nich przede wszystkim skierowana jest wystawa, mogą poznać również dzieje Ziemi, zobaczyć ludzi pierwotnych i cofnąć się do ostatnio popularnej za sprawą filmów epoki lodowcowej. Ekspozycja jest pomyślana jako ścieżka edukacyjna, na której będzie można obejrzeć prezentacje multimedialne, kolekcje skamieniałości, stanowisko paleontologiczne oraz Dinodesk - stół multimedialny ukazujący materiały związane z dinozaurami. Więcej informacji tutaj.

Bilety od 14 do 18 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dzieki, bede sie staral co tydzien podsylac takie informacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prosze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieki za komentarz, bo to niewdzieczna robota, a mysle ze taki przewodnik przyda sie Poznaniowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajny przewodnik:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.