Facebook Google+ Twitter

Niezbędnik kulturalny Poznania cz. 3

Poznań to miasto, w którym dzieje się wiele. Często, z powodu kiepskiej promocji imprez, zainteresowani dowiadują się o nich już po fakcie.Co tydzień będę starał się poprawić ten niechlubny stan i wskazać część z wartych "Poznania" wydarzeń

Wystawa SERBOŁUŻYCZANIE
W Muzeum Etnograficznym, przy ul. Grobla 25, do 29 maja będzie można obejrzeć wystawę poświęconą tradycji i historii Serbów Łużyckich. Wbrew nazwie, naród ten nie pochodzi z Bałkanów, a ze wschodniej Saksonii i Brandenburgi, czyli terenów sąsiadujących z Polską. Przez ponad 1000 lat istnienia, naród ten wytworzył zupełnie odmienną kulturę i język, nie dopuszczając do asymilacji z plemionami germańskimi. Społeczność Serbołużyczan liczy obecni ok. 60 tys. osób i jest nazywana „ginącym narodem Europy”. Na wystawie prezentowane są obrazy z życia codziennego tej mniejszości etnicznej: przedmioty codziennego użytku, stroje ludowe oraz obrządki.

Wystawa KSIĄŻKI- PORTRETY
W Starym Browarze można zobaczyć wystawę fotografii Macieja Sypniewskiego. Fotografie są szczególne, gdyż przedstawiają portrety osób razem z ich ulubionymi książkami. Modelem mogła być każda osoba, która przyszła kilka dni temu do księgarni Bookarest wraz ze swoją ulubioną lekturą. Zdjęcia można oglądać od środy w Atrium starego Browaru. Oczywiście wystawa jest bezpłatna.

XX POZNAŃSKI WIECZÓR KABARETOWY
Platforma O.B.O.R.A. zaprasza w środę, 23 kwietnia o godzinie 19, na zmasowaną dawkę humoru. „Wieczór Kabaretowy” prezentuje przede wszystkim dokonania młodych artystów i jest dla nich szansą na zaprezentowanie repertuaru przed szeroką publicznością. Wystąpią kabarety: Kabaret Grzechu Warty, RH+, Paweł B i Kabaret Czesuaf. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Noł Nejm z Rybnika. Bilety po 8 zł.

Koncert L STADT
W Blue Notcie, w środę 23 kwietnia, odbędzie się koncert tego łódzkiego zespołu, nazywanego nadzieją polskiej sceny muzycznej. L Stadt zadebiutował w 2003 roku na festiwalu Camerimage. Od tego momentu kariera zespołu nabrała tempa. W zeszłym roku L Stadt wystąpił na OFF Festiwalu w Mysłowicach, a kilka miesięcy później wydał debiutancką płytę. Muzyka zespołu to lekko psychodeliczne dźwięki z wyraźnie wybitym na pierwszy plan wokalem. Wstęp od godziny 19, cena biletów 25 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu koncertu.

Koncert JOSE GONZALEZ
W CK Zamek, w środę odbędzie się koncert urodzonego w Szwecji piosenkarza i wirtuoza gry na gitarze. Gonzales stał się szczególnie popularny, po tym jak wykonywany przez niego cover utworu „Heartbeats”, zespołu The Knife został użyty w reklamie telewizorów SONY. Jak dotąd artysta wydał wda albumy. Debiutancki „The Veneer” i opublikowany w 2007 roku „In our nature”. Podczas poznańskiego koncertu Jose Gonzalez zaprezentuje utwory właśnie z tych albumów. Muzyka Gonzalesa to przede wszystkim ciepłe brzmienie gitary akustycznej i melancholijnych głos Jose. Wejście od godziny 22, wstęp 80 zł.

Koncert RAZ DWA TRZY
Raz Dwa Trzy bardzo często gra w Poznaniu. Nie jest to przypadek, gdyż wokalista zespołu Adam Nowak urodził się w stolicy Wielkopolski. Po jesiennym koncercie promującym, już podwójnie platynowy album „Raz, dwa, trzy Młynarski” zespół przyjedzie zagrać swoje przeboje ze starszych płyt. Grupa zagra w Eskulapie w czwartek. Bilety po 32 zł w przedsprzedaży, 37 zł w dniu koncertu.

Koncert RPWL
Tej niemieckiej grupy reprezentującej rocka progresywnego będzie można posłuchać w Blue Notcie w piątkowy wieczór. RPWL rozpoczęło swoją muzyczną drogę ponad dekadę temu od grania coverów Pink Floyd. Po krótkim czasie muzyką udało się wypracować własny styl i nagrać debiutancki album „God Has Faild”. Koncert, który odbędzie się w Poznaniu jest częścią trasy promującej nowo wydany album „The RPWL Experience”. Polecam fanom ar trocka, szczególnie tym, którzy w miniony weekend nie mogli wybrać się na koncerty do Eskulapu. Początek o godzinie 20. Bilety w cenie 70 zł.

Koncert ZBIGNIEW WODECKI
Po kilku latach nieobecności w Poznaniu wystąpi człowiek-instytucja, Zbigniew Wodecki. Artysta przyjedzie w piątek na jeden koncert. Postać tego muzyka obecnie znana jest przede wszystkim z „Tańca z Gwiazdami”, gdzie od pierwszej edycji jest jednym z jurorów. Największą sławę przyniosła mu piosenka z „Pszczółki Mai”, dzięki której zna go zarówno starsza jak i młodsza widownia. Zbigniew Wodecki wystąpi w kinie Apollo wraz ze swoją orkiestrą. Początek koncertu o godzinie 18. Bilety w cenie 70 zł.

Koncert GRUPA MoCarta
W tym tygodniu oprócz kabaretowego przeglądu młodych talentów będziemy gościć Grupę MoCarta. Ten zespół kabaretowy od lat z powodzeniem rozśmiesza widownię za pomocą idealne przygotowanych aranży muzycznych i specyficznej choreografii. Grupa wystąpi w piątek o godzinie 20.30 w CK Zamek. Bilety do nabycia w cenie 55 zł.

Informacje o wystawach KLĄTWA FARAONÓW - tajemnice starożytnego Egiptu oraz
WĘDRÓWKA Z DINOZAURAMI
znajdziecie w poprzednim "Niezbędniku"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

L Stadt tym razem przepadło, mam nadzieję, że jeszcze zagrają w Poznaniu. Gratuluję drugiego pióra :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.