Facebook Google+ Twitter

Niezłomność życia. Historia pewnego drzewa

Jego dzieje są burzliwe, tragiczne, pełne cierpienia, ocierania się o śmierć i odradzania niczym feniks z popiołów. Nikt chyba nie wie, jak długo żyje. Może ma 50, może 200 lat? Wola życia jest u niego niezłomna...

Świerk / Fot. Sebastian BrudysMimo przeciwności - trwa. Nikt nie wie, co było powodem, że prawie umierało, a jednak odżywało. Żadna wichura, która w okolicy powaliła tysiące, jego nie złamała do końca. Nawet człowiek, z natury destruktor, nie tknął go, pełen szacunku i podziwu dla jego wytrwałości i żywotnych sił.

Z innej perspektywy:Gdzie na weekend? Do Kotliny Kłodzkiej

Drzewo to zobaczyć można jadąc przez Kotlinę Kłodzką drogą 389, gdzieś pomiędzy Poniatowem a Gniewoszowem. To sosna. Rośnie na szczycie wzniesienia, narażona na nieustanne uderzenia wichur. Co najmniej trzy razy miała złamany główny pień, być może zerwaną całą koronę, a jednak przeżyła. Na pewno jest starsza niż wskazywałyby jej rozmiary.

Świerk / Fot. Sebastian BrudysŚwierk bonsai / Fot. Sebastian BrudysŚwierk / Fot. Sebastian BrudysCzasem, udając się w podróż, zjedźmy z głównej drogi, pojedźmy bocznymi dróżkami. Można się tam natknąć na rzeczy wspaniałe, których nie znajdzie się w żadnych przewodnikach. Trzeba tylko patrzeć.

Oglądaj też fotogalerię: Tęsknota za górami

Niebawem - o skalnym zamku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hm... no nie wiem... a co tam, niech będzie! można, tanio nie sprzedam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy mozna kupic prawa do tego zdjecia i tego drzewa jako symbolu idei stanowiacych misję Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Brudys! Poradzil Pan sobie z obliczeniem wieku Dębu Goduli, a z takim bonzai polskim, rozmiaru XXL, z tą biedną sosenkę sobie Pan nie poradzisz?...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.