Facebook Google+ Twitter

"Niezłomny". Książka o losach nie jednego, a tysięcy żołnierzy

Kto by pomyślał, że Louie, który w wieku 5 lat zaczął palić papierosy, a 3 lata później popijać alkohol, znany w Torrance jako największy rozbójnik, zostanie bohaterem narodowym. "Niezłomny" to opowieść o losach nie jednego, a tysięcy żołnierzy biorących udział w teatrze działań II wojny światowej.

Okładka książki "Niezłomny" / Fot. materiały prasoweAbraham Lincoln kiedyś stwierdził, że w wojnie nie ma nic dobrego, z wyjątkiem jej końca. Zapewne z tą myślą zgodzić się może naprawdę wielu, których oblicze wojny bezpośrednio dotknęło. "Niezłomny" Laury Hillenbrand, to opowieść o tym, jak łatwo człowieka pozbawić człowieczeństwa i jak wojna może wpłynąć na miliony istnień. Autorka przybliża II wojnę światową za pośrednictwem niezwykłej historii Louisa Zamperiniego, który wskutek katastrofy lotniczej przez 47 dni dryfował po Pacyfiku. Upragnione dotarcie na ląd nie zakończyło tragicznej passy. Ocalali celowniczy bomb - Zamperini i pilot - Allen Phillips trafili w ręce wroga. Odtąd każdy przeżyty dzień w japońskim obozie jenieckim przynosił nadzieję na zakończenie wojny i powrót do swoich bliskich.

Czytaj także: Niezłomny - historia człowieka, który nigdy się nie poddał

Obdarci z godności, głodzeni, bici i przymuszani do niewolniczej pracy Zamperini, Phillips i wiele setek innych wojennych jeńców codziennie ocierało się o śmierć. Mnóstwo z nich nie dożyło do wygranej Ameryki. "Niezłomny" to hołd oddawany wszystkim alianckim żołnierzom i wojennym jeńcom. "Wielu z nich nigdy nie wróciło do domu; wielu innych powróciło z emocjami i fizycznymi bliznami, które mieli nosić do końca życia. Wyniosłam z tej książki najgłębszy podziw dla tych ludzi, tego, co przeżyli i co poświęcili dla dobra ludzkości. Im właśnie dedykowana jest ta książka" - zaznacza autorka.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem w trakcie czytania tej książki. Niezwykle poruszająca lektura i jedna z ciekawszych historii życia człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.