Facebook Google+ Twitter

Nieznana powieść Jacka Kerouac'a

Pod koniec listopada br. ukazała się odnaleziona w prywatnym archiwum, pierwsza powieść słynnego "beatnika" Jack’a Kerouac, znanego głównie dzięki książce "W drodze".


Guardian przytacza słowa słynnego krytyka literackiego Eversa Stuart – "To nie jest wielkie dzieło literatury, nie byłoby dzisiaj opublikowane gdyby nie fakt, że jest to Kerouac. Fascynujące jest jednak spojrzenie na niego jako na pisarza… On po prostu bazgrał swoje pomysły, które wykorzystywał o wiele później".

Nie jest dziwne, jak zapewnia dalej Guardian, pisarz nie znalazł w 1943 roku wydawcy, ale także już później, po wydaniu kilku powieści, Keourac sam nazywa swoje pierwsze dzieło "The sea is my brother" - nocnikiem.

Edytorka A. Ward jednak zapewnia, że jest to dzieło ważne w twórczości Kerouaca, gdyż pokazuje jego rozwój, jako pisarza. Bez tej powieści nie byłby tym, kim stał się 15 lat później. Pisarz nie potrafiący stawić czoła ostrej krytyce swego pisarstwa zmarł z powodu nadużywania alkoholu w wieku 47 lat.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.