Facebook Google+ Twitter

Nieznane dotąd materiały filmowe z ataków 11 września

Na kilka dni przed 9. rocznicą tragicznych ataków na wieże WTC i Pentagon, w internecie pojawiły się nieznane dotąd materiały filmowe pokazujące m.in. zniszczenia w strefie zero. A to nie wszystko czego możemy się spodziewać.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:National_Park_Service_9-11_Statue_of_Liberty_and_WTC_fire.jpg / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fd/National_Park_Service_9-11_Statue_of_Liberty_and_WTC_fire.jpg911blogger.com, jedna z największych w sieci stron internetowych zajmujących się tematyką wydarzeń z 11 września ujawniła pojawienie się nowych, nieznanych wcześniej filmów pokazujących m.in pożar bliźniaczych wież czy ich zawalenie. Zostały one wykorzystane przez Narodowy Instytut Standaryzacji i Technologii (National Institute of Standards and Technology, NIST) w śledztwie na temat przyczyn zawalenia się wież World Trade Center oraz budynku numer 7. Pokazane na stronie widea są tylko niewielką częścią potężnego archiwum zawierającego zdjęcia i filmy zarejestrowane w dniu 11 września 2001 r. kiedy doszło do największego ataku na terytorium Stanów Zjednoczonych od czasu II wojny światowej.

O ujawnienie materiałów poprosiło w 2009 r. The International Center for 9/11 Studies, stowarzyszenie zajmujące się poszukiwaniem naukowych dowodów podważającą oficjalną wersję wydarzeń z dnia 11 września 2001. Było to możliwe dzięki procedurze FOIA (procedura publikacji niejawnych dokumentów i materiałów kontrolowanych przez rząd USA). Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, czego skutkiem było przekazanie The International Center for 9/11 Studies ponad 300 płyt DVD oraz kilka zewnętrznych dysków twardych ze zdjęciami i filmami. Łącznie jest to ponad 3 terabajty danych (1 terabajt - 1024 gigabajty). Nie trzeba być informatykiem, żeby stwierdzić jak wiele nowych informacji pojawi się w sprawie wydarzeń z 11 września, dzięki zdobytemu archiwum.

Do tej pory w serwisie youtube.com pojawiło się 15 krótkich filmików, które pochodzą właśnie z tej bogatej kolekcji. Kilka z nich było wcześniej znanych internautom i nie tylko ale są też nowe, nie publikowane wcześniej materiały wideo. Jednym z nich jest ten pokazujący zawalenie się budynku numer 7 należącego do kompleksu WTC.

Według śledztwa NIST, ten 47-piętrowy wieżowiec zawalił się w skutek pożaru wywołanego przez upadek, uderzonych wcześniej przez samoloty pasażerskie, dwóch wież WTC. Zdaniem niezależnych badaczy i naukowców skupionych wokół The International Center for 9/11 Studies pożar nie miał żadnego wpływu na zawalenie się WTC7 a nawet wysuwają tezy o kontrolowanym wyburzeniu budynku. Dzięki zdobytym materiałom na pewno dowiemy się o wielu nowych faktach związanych z atakiem na Amerykę sprzed 9 lat. Sukcesywnie w sieci na specjalnej stronie (link) będą się pojawiać dane z przekazanego stowarzyszeniu archiwum.

Okazuje się, że to nie koniec nowych materiałów z 11 września 2001 r. W sobotę w internecie ma się pojawić pełnometrażowe, amatorskie nagranie wideo pokazujące pożar i upadek wież WTC. Film pod tytułem Tuesday Morning In September zawiera również ekskluzywny, nigdzie wcześniej nie pokazywany fragment ataku na południowy budynek Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku. W internecie pojawiło się już to nagranie ale w tak słabej jakości, że praktycznie nic na nim nie widać. Na specjalnym blogu twórca filmu umieścił kilka zwiastunów oraz klatek z filmu.

Zapewne w sobotę, zresztą jak co roku, więcej osób będzie wpisywać w wyszukiwarki internetowe hasło "9/11" czy "11 września". Na pewno pomoże to też tym, którzy zdecydują się pokazać światu dzięki internetowi nie znane dotąd widea sprzed 9 lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Anonim
  • Anonim
  • 10.11.2010 20:07

Można nazwać tę sytuację cywilną znieczulicą. Niewiem czy wy wszyscy wierzycie w te polityczne bujdy, które serwują nam media. dla zielonych polecam lektóre filmu dokumentalnego ,,Loose Change"- ,,Niewygodne fakty"
nie chcę się tutaj grubo rozpisywać, polecam linki:

http://prawda.neostrada.pl/911.html
http://www.mojageneracja.pl/945342/blog/15870855894786667a49cc5/0
http://prawda.neostrada.pl/filmy.html

Zapoznajcie się z dokumentami zanim cokolwiek napiszecie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budynki osiadły pionowo bo ich przecięcie nastąpiło poziomo przez całą szerokość. Część wieżowca powyżej przecięcia obciążyła część poniżej i nastąpiło pionowe złożenie się konstrukcji. Nie widzę w tym ani istotności pożaru ani cech budowlanego wyburzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na filmie widać kontrolowane wyburzenie WTC7. Wierze też poza uderzeniem samolotów zostały wyburzone. Ameryka nic nie robi w celu wyjaśnienia tych wyburzeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.