Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31892 miejsce

Nieznane obiekty latające. Co unosi się nad naszymi głowami?

Wykonując zdjęcia lecących samolotów ptaków czy po prostu czystego nieba, udaje nam się czasami zarejestrować nieznane obiekty latające. Co pojawia się na naszym niebie?

Ktoś powie, trzeba mieć wyobraźnie, aby dopatrzyć się tutaj czegoś takiego. Być może, dlatego przedstawiam to zdarzenie jako swego rodzaju ciekawostkę. Zaprezentuję relację autora zdjęcia oraz wykonane przez nas analizy, nie zamierzam jednak nikomu sugerować czym może być sfotografowany obiekt. A więc, ptak, samolot czy może coś innego? Oceńcie sami.

Oni są niewidzialnie dla ludzkiego oka?!


NOL nad Częstochową. Archiwum: www.npn.ehost.plZdarzenie miało miejsce 8 grudnia 2006 roku, o godzinie 11:45 na terenie częstochowskiej dzielnicy “Północ”, a autorem zdjęcia jest 34 – letni pan Zbigniew K. (nazwisko do wiadomości redakcji). Jako, że tego dnia były bardzo dobre warunki atmosferyczne pan Zbigniew postanowił wykonać kilka próbnych zdjęć swym nowo zakupionym aparatem cyfrowym. Jak opowiada, fotografia została wykonana przypadkowo aparatem Nikon D50. – Oglądając ją później zauważyłem na niebie ten obiekt. Analiza. Archiwum: www.npn.ehost.plPo powiększeniach okazało się, iż jest to coś w kształcie spodka – mówi pan Zbigniew.

Mieszkaniec Częstochowy zajmuje się amatorsko fotografią i razem ze znajomym poddał to zdjęcie wielu analizom. Jego zdaniem nie można w konwencjonalny sposób wytłumaczyć pochodzenia tego obiektu. – Wspólnie z kolegą zaczęliśmy badać zdjęcie za pomocą specjalnego programu. Wszystko wskazuje na to, iż rzeczywiście jest to coś na kształt „spodka” – opowiada pan Zbigniew, wskazując m.in. na jaśniejszą otoczkę wokół obiektu. Pan Zbigniew chcąc zasięgnąć fachowej opinii i porównać wykonaną przez siebie fotografię z innymi, wysłał ją do NPN (Na Progu Nieznanego), organizacji zajmującej się badaniem niewyjaśnionych zdarzeń. My przekazaliśmy zdjęcie naszym specjalistom od fotografii oraz współpracującym z nami badaczom na całym świecie. Obecnie zajmuje się nim kilka niezależnych grup badawczych m.in. w Kanadzie i Meksyku. Jak przyznaje autor tej interesującej fotografii, na innych zdjęciach wykonanych tego dnia, “spodek” nie pojawia się.

Trójkąt nad Toruniem. archiwum: www.npn.ehost.plWspomnę o jeszcze jednym, interesującym zdjęciu, wykonanym 20 maja br. o godzinie 13:39, na terenie jednego z toruńskich osiedli. Autor, podobnie jak wyżej opisanym przypadku, nie widział obiektu "gołym okiem", nie słyszał również żadnego dźwięku. Po prostu, jak opisuje, robił zdjęcia produktów do katalogu i ustawiał sobie na niebie balans bieli, wykonując kilka zdjęć.

Być może jest to jakiś supernowoczesny samolot typu Aurory. Ale czy na pewno? Czy zatem "coś" niewidzialnego dla ludzkich oczu lata nad naszymi głowami?

Zachęcam Was zatem do fotografowania nieba, może i Wam uda się zarejestrować coś interesującego.

Zdjęcia: archiwum www.npn.ehost.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A to niespodzianka?! Pasuje: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eeehh. Widać że ten facet od "najkona" to amator. Przecież to najprawdopodobniej paproch ktory dostał się do wnętrza aparatu, a jako że ten nikon to dSLR, jest to b. prawdopodobne. - i pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż...może rzeczywiście nie jesteśmy na tym świecie sami;-) To zdjęcie z Częstochowy jest naprawdę tajemnicze, ale to z Torunia przypomina bardziej odrzutowiec, niż spodek. Ciekawy artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.