Facebook Google+ Twitter

Nieznane oblicza Wietnamu w Piwnicy Pod Baranami

W warstwie artystycznej wystawy przeważa czarno-białe przedstawienie człowieka, które stawia na pierwszym miejscu wizualizacje emocji w bajecznym plenerze Dalekiego Wschodu, gdzie życie jest pełne barw, wyczuwanych intuicyjnie.

 / Fot. Maria Wiktoria GóreckaW Piwnicy pod Baranami trwa wystawa fotografii zatytułowana Nieznane oblicza Wietnamu.
Jest to forma przekazu reporterskiego z podróży po Wietnamie z nutką lirycznego spojrzenia. Zdjęcia stanowią portrety ludzi, uchwyconych w kadrze przez podróżników, reporterów, studentów i amatorów, którzy pierwszy raz odwiedzili Wietnam.
 / Fot. Grzegorz KłeczekIstotą wystawionych w ramach ekspozycji zdjęć jest pokazanie emocji, kolorów i zapachów Wietnamu w ich naturalnym odcieniu. Artyści nie starali się pokazywać nowoczesnych wizytówek kraju ale ten, pierwotny, głęboki, azjatycki koloryt. Nie znajdziemy też wśród przedstawień żadnych podrasowanych dla potrzeb turystyki i folderów reklamowych zdjęć -jest tu czysta poezja i liryka świata, który- miejmy nadzieję, że nie zniknie ulegając globalnej kulturze.
 / Fot. Grzegorz KłeczekW warstwie artystycznej przeważa czarno-białe przedstawienie człowieka, które stawia na pierwszym miejscu wizualizacje emocji w bajecznym plenerze Dalekiego Wschodu, gdzie życie jest pełne barw, wyczuwanych intuicyjnie, o czym możemy się przekonać spoglądając na monochromatyczne fotografie, które stają się w naszej wyobraźni wielobarwnym światem.
 / Fot. Grzegorz Kłeczek
Wystawa potrwa do 20 czerwca i jest imprezą towarzysząca pierwszej edycji Dni Kultury Wietnamskiej w Krakowie oraz wpisana została w program Krakow Photo Fringe w ramach Miesiąca Fotografii.

Informacje na DNI WIETNAMU FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.