Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15512 miejsce

Nieznany gatunek małpy z lasów deszczowych

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-08 11:36

W amazońskich lasach deszczowych w Brazylii naukowcy odkryli nowy gatunek małpy.

Jak podaje Reuters gatunek, charakteryzuje się szaro-brązowym owłosieniem. Małpkę nazwano Mura, od imienia lokalnego indiańskiego plemienia. Odkrycia dokonali badacze z Wildlife Conservation Society, organizacji zajmującej się ochroną zagrożonych gatunków. Zwierzę mierzy 24 cm wysokości i ma ogon długi na 32 cm.

- Ta nowa małpka pokazuje nam, że nawet dziś jest jeszcze wiele do odkrycia w dzikiej przyrodzie - powiedział Fabio Rohe, prowadzący badania WCS. Badania prowadzono w związku z planami budowy autostrady w Amazonii. Naukowcy mają za zadanie zbadanie, w jakim stopniu zagrozi to żyjącym tam gatunkom. - To odkrycie powinno przemówić do rozsądku ludziom, jak wiele jeszcze musimy się nauczyć, zanim obrócimy wszystko w ruinę - dodaje Rohe.

Lasy amazońskie zajmują obszar ponad 5 milionów kilometrów kwadratowych. Prócz bogatej flory, tereny Amazonii obfitują w niespotykane nigdzie indziej gatunki zwierząt.

Choć lasy deszczowe leżą w Brazylii, na całym świecie prowadzone są dysputy na temat własności "Zielonych Płuc Ziemi", jak je nazywają ekolodzy. Wszelkie ingerencje w to środowisko prowadzą do zażartych debat, zwłaszcza między USA a Brazylią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.