Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12344 miejsce

Niezwyczajni 2012. Poznaj sylwetki Niezwyczajnych

Pięcioro instruktorów ZHP, laureatów plebiscytu, otrzymało dzisiaj statuetki Niezwyczajnych. Poznajmy ich sylwetki.

 / Fot. pwd. Marta LipskaWłaśnie dobiega końca uroczysta Gala Dnia Myśli Braterskiej, na której ogłoszono wyniki Plebiscytu ZHP Niezwyczajni 2012. Niezwyczajni jakich wielu, bo wybrani zostali najlepsi z najlepszych, społecznicy działających wśród dzieci i młodzieży.
Podczas gali oprawę muzyczną przygotowała Grupa Muzycznego Wsparcia z hufca ZHP Gdańsk – Śródmieście.


Oto tegoroczni laureaci:

Kategoria AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA
 / Fot. phm. Sławomir BernaśHarcmistrzyni Sylwia Drąg z Chorągwi Dolnośląskiej ZHP. Jest jedną z najaktywniejszych drużynowych, prowadzi 15 Drużynę Harcerską „LIPCZANIE” z hufca ZHP Lubań. Od 10 lat aktywnie działa z dziećmi i z młodzieżą z Platerówki zachęcając ich do udziału w różnych projektach na rzecz innych dzieci z niezamożnych rodzin, dzieci niepełnosprawnych oraz dla społeczności lokalnej. Zorganizowała wielu imprez kulturalnych związanych z odkrywaniem i pielęgnowaniem poczucia więzi z własnym regionem. Zorganizowała m.in. spotkania „Poznaj swój region”, prelekcje i wystawę pt. „Zabytki, przyroda i stroje Górnych Łużyc w oczach dziecka”, „Wakacje z dziedzictwem polskich regonów”, współorganizowała „Zamkowe spotkania z historią” na Zamku Czocha. Pozyskała środki na działanie drużyny i realizację harcerskich projektów.

Kategoria INNOWACJA PROGRAMOWA
W tel kategorii tytuł Niezwyczajny otrzymał podharcmistrz Artur Grendzicki z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Pomimo młodego wieku, 21 lat, dał się poznać jako dobry drużynowy. Pełni też funkcje namiestnika starszoharcerskiego oraz członka Komendy Hufca ZHP Toruń, w którym zajmuje się programem. Powołał do życia kwartalnik programowy „Wskazówka”. Wydawany przez niego poradnik spotyka się z wieloma pozytywnymi opiniami drużynowych. Był też inicjatorem Tygodnia Harcerskiego. W ramach tego projektu odbyła się gra miejska, gra terenowa.

Kategoria NA NIEPRZETARTYM SZLAKU
 / Fot. pwd. Marta LipskaNiezwyczajną w tej kategorii została podharcmistrzyni Dorota Nowak-Małek z Chorągwi Kieleckiej ZHP. Działa głównie w Hufcu ZHP Końskie, gdzie prowadzi 22 Skarżyską Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku oraz jest członek Wydziału Nieprzetartego Szlaku Głównej Kwatery ZHP. Jest niesamowitą kobietą, dzieli się wiedzą i doświadczeniem z kadrą Drużyn Nieprzetartego Szlaku ze środowisk w całej Polsce. Prowadziła zajęcia w ramach projektów skierowanych do instruktorów działających na rzecz osób niepełnosprawnych „Widzieć więcej” oraz w projekcie „Cztery pory roku wokół nas”. Organizuje też warsztaty, spotkania integracyjne, treningi sprawności indywidualnych prowadzące do rozwoju samodzielności osób niepełnosprawnych.

Kategoria PONAD GRANICAMI
Harcmistrz Paweł Chmielewski z Głównej Kwatery ZHP został laureatem tej kategorii. Jest kierownikiem Wydziału Pozyskiwania Środków GK ZHP, przewodniczącym Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, w latach 2010-2012 był komendantem Rajdu Grunwaldzkiego. Jest bardzo kreatywną i aktywną osobą. Wielu harcerzy może obrać sobie go właśnie, jako wzór do naśladowania na drodze harcerskiej, ponieważ świetnie wędruje po jakże trudnych, ale ciekawych harcerskich szlakach. To właśnie dzięki niemu podczas IV edycji Rajdu Grunwaldzkiego na szlakach rajdowych przebywali również harcerze i skauci z Litwy, Ukrainy i Białorusi. Druh Paweł jest również jednym z pomysłodawców propozycji programowej „Czas na partnerstwo” realizowanej w roku 2012/2013. Dzięki tej propozycji programowej harcerze mogą nawiązać w łatwiejszy sposób kontakt z jednostkami harcerskimi z poza kraju. Dzięki jego pracy wielu młodych ludzi ma możliwość poszukania nowych pasji i podjęcia nowych służb.

Kategoria PRACA Z KADRĄ
 / Fot. pwd. Marta LipskaStatuetkę Niezwyczajni w tej kategorii otrzymała harcmistrzyni Katarzyna Kawka z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Druhna Katarzyna działa w Hufcu ZHP Zielona Góra pełniąc tam funkcję członek komendy hufca ds. kształcenia oraz prowadząc zespół pracy z kadrą. Jest charyzmatyczna, aktywna i ambitna. Pomysłodawczyni i realizator cyklicznej formy kształcenia „SZKOŁA GRANATOWYCH”, której celem jest kształcenie i wspieranie harcerskich liderów młodzieżowych. Prowadziła wszelkie przedsięwzięci skierowane do drużynowych, harcerskich liderów młodzieżowych. Jej szeroki zakres działań obejmuje zagadnienia dotyczące pozyskiwania, motywowania, kształcenia i wspierania w pracy śródrocznej młodzieżowych liderów harcerskich poprzez kursy, warsztaty i spotkania, co spotkało się z dużą aprobata środowiska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Niezwyczajnych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.