Facebook Google+ Twitter

Niezwyczajny koncert Piotra Palecznego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-02-12 14:18

5 marca o godzinie 17.15 w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie odbędzie się niezwyczajny koncert jednego z najwybitniejszych polskich pianistów Piotra Palecznego. Mistrzowski recital będzie poświęcony muzyce Fryderyka Chopina.

 / Fot. plakat "Niektórzy prezentują znakomitą pianistykę, ale nie zbliżają się do ducha utworów Chopina... Muzyka Chopina musi śpiewać."

Piotr Paleczny prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był laureatem i siedmiokrotnie jurorem Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Zasiadał też wielokrotnie w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w Leeds, Paryżu, Londynie, Dublinie, Genewie, Pradze, Moskwie, Santander, Tokio, Hamamatsu, Taipei, Seulu, Montrealu, Toronto, Tel Avivie, Kitzingen, Casablance, Tajpej, Shenzhen, Hilton Haed, Takamatsu, Los Angeles, Salt Lake City, Minneapolis oraz Cleveland, gdzie w 2007 był pierwszym Polakiem, który przewodniczył jury konkursu pianistycznego w USA. Wykłada też podczas kursów mistrzowskich na pięciu kontynentach. / Fot. By Jarosław Kruk (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimed

Jako solista występował z renomowanymi orkiestrami na całym świecie. Jest dyrektorem artystycznym najstarszego polskiego festiwalu muzycznego, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, a także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Organizatorzy:
FUNDACJA WSPIERANIA KULTURY "PRZYJACIELE MUZYKI" , NAROL ENTERPRISE oraz CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

Bilety do nabycia na stronie www.nowyfort.pl na www.ebilet.pl oraz w kawiarni CS Fort Sokolnickiego.


Ty też możesz pomóc Piotrkowi w leczeniu i rehabilitacji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tomku, przyjeżdżaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na taki koncert to poszedłbym z przyjemnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.