Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13993 miejsce

Niezwykła akcja charytatywna poznańskich studentów

Studenci Komunikacji w Biznesie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu chcą zebrać 18 000 zł na cel dobroczynny i w tym celu po raz trzeci organizują akcję pod nazwą Fura Szczęścia.

 / Fot. Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuOrganizatorzy podzielili się na zespoły projektowe takie jak strategia, public relations, współpraca z biznesem (sponsoring), kreacja oraz grupy zajmujące się poszczególnymi eventami. Robią wszystko, żeby wspólnymi siłami wypromować swoją akcję i pozyskać pieniądze od sponsorów. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Poznania, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Fura Szczęścia jedzie dla Fundacji Stworzenia Pana Smolenia

Tegoroczne przedsięwzięcie ma na celu pomóc znanej Fundacji Stworzenia Pana Smolenia, która od kilku lat prowadzi rehabilitację poprzez hipoterapię osób dorosłych i dzieci, w szczególności z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi. Hipoterapia jest formą rehabilitacji psychoruchowej, podczas której korzystający z niej pacjent ma kontakt z koniem. Ze względu na duże problemy finansowe fundacji, studenci postanowili wesprzeć organizację swoim zapałem, kreatywnością i dobrym sercem, co jak wierzą, pozwoli zebrać odpowiednie fundusze.

Projekt Fura Szczęścia jest dla nich doskonałą okazją, żeby sprawdzić się w roli lidera, tym bardziej że studiują zarządzanie. Koordynacja grupą ludzi nie należy do łatwych zadań, dlatego ćwiczymy na żywym organizmie planowanie, motywowanie i kontrolowanie wytyczonych zadań – mówi Anna Hankiewicz, szef działu PR Fury Szczęścia. Młodzi menedżerowie na własnej skórze przekonują się, że dobry plan to podstawa, bo bez niego dział kreacji nie może zaprojektować materiałów reklamowych, PR nie może wysłać informacji prasowej do mediów i cały projekt stoi wtedy w miejscu.

W akcji uczestniczy kilkudziesięciu studentów, którym pomagają koleżanki i koledzy z poznańskich uczelni. Organizatorzy staraj się zaktywizować całą społeczność akademicką oraz wszystkich pomocnych ludzi z całego kraju.

Dlaczego studenci podjęli się tego wyzwania? – Naszym celem jest niesienie pomocy, a taka aktywność niesamowicie rozwija oraz daje poczucie spełnienia i satysfakcji z najmniejszych sukcesów – mówi Łukasz Góralski z działu PR. Studenci z potrzeby serca poświęcają swój czas i energię dla osób potrzebujących rehabilitacji. Czerpią radość ze wspólnych działań, których efekty są widoczne każdego dnia.

To, co studenci lubią najbardziej

Inicjatorzy Fury Szczęścia na początku kwietnia zrobili imprezę w jednym z poznańskich klubów. Zaprzyjaźniona drukarnia zasponsorowała im wydruk plakatów i biletów, kolega jednej ze studentek zrobił profesjonalne zdjęcia, a sponsorzy ofiarowali kilka gadżetów na loterię... Studenci zaprosili swoich znajomych, przekonując, że czeka na nich moc atrakcji: pokazy tańca, konkursy z nagrodami i goście specjalni. Udało się! Impreza Roztańczona Fura przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To był ich pierwszy, wspólny sukces, który udowodnił, że razem mogą zdziałać więcej.

Uczestnicy projektu mają w planach jeszcze wiele eventów, m.in. przejazd fur po mieście, warsztaty tańca, uroczystą galę z udziałem wszystkich darczyńców oraz Dzień Dziecka w siedzibie Fundacji. Na każdym z zaplanowanych wydarzeń będzie wiele atrakcji muzycznych, tanecznych i motoryzacyjnych. Pomiędzy głównymi wydarzeniami przewidziane są także inne działania, np. licytacje przedmiotów z autografami sławnych postaci, m.in. reprezentacji polskich panczenistów czy reprezentacji polskich siatkarek.

Fura Szczęścia w ostatnich latach

Poprzednie akcje osiągnęły niebywały sukces. Z roku na rok suma pieniędzy uzyskana przez organizatorów jest coraz większa. W 2012 roku studenci Komunikacji w Biznesie zgromadzili 12 260 zł, a cały dochód został przekazany na zakup specjalistycznego samochodu dla Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka. W 2013 roku celem akcji było zebranie funduszy na wyposażenie placu zabaw w Przedszkolu Specjalnym nr 164. Łączny dochód z zeszłorocznej inicjatywy wyniósł 13 500 zł.

Im więcej, tym lepiej

Inicjatorzy trzeciej edycji Fury Szczęścia postawili sobie za cel kwotę 18 000 zł, dlatego są wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą sumę pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.