Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5384 miejsce

Niezwykła katedra Notre Dame w Strasburgu

Podobno od czasów rzymskich w tym miejscu zawsze stała jakaś świątynia. Obecna katedra została zbudowana w latach 1176-1439. Oprócz elementów romańskich widoczne są przede wszystkim ślady stylu gotyckiego.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Strasburg, stolica Alzacji Fot. Katarzyna Lisowska
Strasburg, stolica Alzacji Fot. Katarzyna Lisowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Marcin Siatcki
  • Marcin Siatcki
  • 03.12.2010 10:40

to najwyższa katedra we Francji i wg. mnie najlepszy kosciół świata

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja na dłuższym boku daję od 800 do 1000 w zależności od tego jak ciężki jest oryginał. To w końcu internet i również nie wiem ile ten system jest w stanie łyknąć. Zasadniczo staram się, żeby jedno zdjęcie nie miało więcej jak 600 KB. Ale skoro Kasia załadowała w wielkości 2 na 3 tysiące i system tego nie odrzucił to znaczy, że tak można.
Ten wątek pod tym materiałem poruszany był dość dawno, w lutym. Może od tamtego czasu ta sprawa już gdzieś indziej została ostatecznie omówiona a wielkości ustalone, tylko ja o tym nie wiem, bo nie trafiałam tam gdzie trzeba. Jeśli ktoś wie coś konkretnego, to byłabym wdzięczna za informację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za albumowe zdjęcia pięknej budowli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

aaaa;-) niezwykła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Katedra jest piekna ,dzisiaj bylem
na swiatecznym jarmarku te waskie
uliczki sa super ustrojone, to trzeba
zobaczyc !

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku, sprawdziłam teraz wreszcie, co i jak. Otóż Strasburg ładowałam w wielkości ~2 tys. na 3 tys pikseli, a wczesniejszą Krete ok 500 na 800 pikseli. Strasburg wyglada OK, Kreta miejscami fatalnie.
Przyznam sie, ze ja nie do konca rozumiem te wszystkie zaleznosci i bylabym wdzieczna, gdyby mnie ktoś oswiecił. Bo jak to jest - rozmiar boku w pikselach musi zalezec jakoś od rozdzielczości (w pikselach). Jak się przekłada rozmiar w pikselach na rozmiar w cm? A jak się ma rozmiar w Kb czy Mb do tego wszystkiego? Niestety, ja tego nie ogarniam i stąd robię pewne rzeczy metodą prób i błędów. Zdjęcia najchętniej obrabiam w programie PhotoFiltre, jest prostszy od PS, a do zmniejszania całych batchów używam PixResizer. Do prostowania perspektywy - Magix Photo Clinic. To wszystko są darmowe programy dodawane do czasopism komputerowych albo fotograficznych. No i to tyle z mojej strony :)
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie, opcja "podgląd" byłaby bardzo przydatna (nie tylko w tworzeniu galerii, ale i artykułów ze zdjęciami)...

Ja ostatnio wrzucałem zdjęcia o rozdzielczości 800x600, ale rewelacji nie ma. Może wyższe rozdzielczości byłyby lepsze? Tylko ile - 5 Mpx? 8 Mpx? Czy tak wielkie zdjęcia automatycznie będą dostosowywane do oglądania w serwisie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Michał, ponieważ "udało" mi się zrobić takie galerie ziarniste, więc w końcu zaczęłam się dopytywać, co z tym można zrobić. Podobno najlepsza wielkość do wrzucania do galerii to 800 px na dłuższym boku. Ja tym razem ładowałam zdjęcia 1,5 - 2,0 MB i wyszło nieźle, tylko długo trezba czekać, aż zdjęcie zostanie "połknięte".

Dobrze by było aby ktoś z bardziej zaawansowanych fotografów/informatyków napisał krótki poradnik na temat tworzenia galerii. Nie mówiąc o tym, że fajnie by było gdyby istniała opcja "podgląd" do użycia zanim wyśle się do moderacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Urzekające!

Dziękuję też za napisanie, co zrobić żeby zdjęcia nie wyglądały jak te robione komórką...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.