Facebook Google+ Twitter

Niezwykła kradzież koło Szczytna. Złodzieje zrabowali kilogram złota

Okazja czyni złodzieja. To powiedzenie zbyt często się sprawdza. Bo zbyt często lekkomyślnie wystawiamy swoje kosztowności na łatwy łup złodziei. Tak też było kilka dni temu w gminie Pasym w powiecie szczycieńskim.

 / Fot. Swiss Banker/Public DomainWybitny rosyjski pisarz Mikołaj Gogol twierdził, że ten, kto pokochał biedę, stał się bogatym. Trudno dociec czy tym gogolowskim porzekadłem kierowali się trzej biedacy z powiatu szczycieńskiego na Warmii i Mazurach. Najwyraźniej każdy z nich zapragnął "złowić" coś wartego zachodu i ryzyka, aby w prosty sposób stać się bogatym. Ponieważ łatwiej wyruszać na łowy i polować w grupie - wyruszyli we trzech. Traf chciał, że "złowili" i to niemało. Pech chciał, że "łów" był trefny. Wkrótce łup musieli oddać.

Złodzieje traktują proste "skarby", jako dobre łupy z udanych wypraw do obcych pomieszczeń. Tym razem jednak trzej szczęściarze trafili na coś niezwykłego i niestandardowego, co błyszczy blaskiem Słońca i pachnie wielkim światem prawdziwych bogaczy. Ich łupem padł niespodzianie kilogram prawdziwego złota. Trafili na złoty kilogram w domku letniskowym w gminie Pasym, pow. Szczytno - informuje serwis pasym.wm.pl.

Sprawdziło się, więc stare porzekadło, że licho nie śpi. Nie spało, prowadząc ich do "złotego" domku. Przyszli, weszli, wzięli, co należy i wyszli. Cieszyli się ze szczęścia jak dzieci. Niedługo. To samo licho dało znać policji. A policja, jak przystało "przylepiła się" akurat do nich. Jak przylepiła się, tak i nie chciała odejść z pustymi rękami. Znalazła kilogram złota, który skradziono w domku letniskowym. Złoto zabrała, a trzech trefnych kolesiów wsadziła, gdzie należy, czyli pod klucz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju mnie nie o tysiące chodziło... tzn. biegało o coś innego. ;))) o przymiotnik. ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

jaki majątek Panie Andrzeju ? ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

i chcący mogą je trzymać bądz w depozycie bankowym zakupione w banku złoto. bądz już posiadane w bwyrobie lub sztabkach w sejfie wykupionym - wydzierżawionym w banku,
trochę uciążliwe, gdy trzeba przed galą ;) po pierścionek z brylantem do sejfu biegać...ale bezpieczniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że wniosek słuszny - aktualnie posiadanie złota w postaci sztabek i monet jest całkowicie legalne, a chcący mogą je po prostu kupić w sklepie należącym do NBP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Wszystkie skradzione złote przedmioty, o wadze jednego kilograma, zostały odzyskane. /

Odzyskać, to wcześniej stracić.
Policja nie straciła, stąd wniosek, że odzyskała właścicielka domku. Ale czy to wniosek słuszny..?
W tekście nie jest to wyjaśnione jednoznacznie. Skądinąd wiadomo, że takim znaleziskiem zainteresują się wszystkie możliwe służby w celu, oczywiście, społecznie szlachetnym :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Fajny" domek letniskowy...
Jedyny w okolicy czy przypadkowy?
Ilu "opiekunów" szyb w domkach i w domu oraz w forcie Knox zatrudnia ta pani?...:)
Ogórki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.