Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11847 miejsce

Niezwykła planeta - Lublin

13 czerwca rozpoczną się dni Lublina. Już po raz drugi w ramach tego wydarzenia odbędą się imprezy pod nazwą Planeta Lublin. Misją tegorocznej Planety będzie budowanie wspólnoty mieszkańców.

 / Fot. Piotr FąfrowiczJuż w najbliższy weekend lublinianie będą mieli okazję świętować dni swojej małej ojczyzny. "Lublin jest Planetą, na której żyjemy. Rodzimy się i zakochujemy, przeżywamy wzloty i upadki. Planeta Lublin pełna jest marzeń i tajemnic, ludzi niezwykłych i zupełnie zwyczajnych. Tak jak na planecie Małego Księcia rosły baobaby tak i na naszej Planecie rośnie niezwykłe drzewo - Baobab. Powinniśmy kochać nasze miasto tak jak Mały Książę uwielbiał swoją planetę"- tak opisują Lublin organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej przedsięwzięcia.

Obchody rozpoczną się (w dzień św. Antoniego, patrona Lublina) mszą
w kościele św. Pawła Apostoła. Msza zostanie odprawiona w intencji miasta i jego mieszkańców. Podczas tegorocznej Planety Lublin mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu imprez. W planie tegorocznych wydarzeń znajdą się:

- Planeta Zdrowie gdzie za darmo porad udzielą lekarze: audiolodzy, foniatrzy, laryngolodzy, kardiolodzy, dietetycy, lekarze rodzinni, technicy rehabilitacji.
- Planeta Sport, w ramach której odbędzie się turniej piłki nożnej uczniów klas IV o puchar prezydenta miasta, występy cheerleaderek, miasteczko karate rodzinnego, skoki spadochronowe
- Dzień otwarty Ratusza gdzie będzie można zwiedzić salę obrad Rady Miasta, gabinet Prezydenta, gabinet przewodniczącego Rady Miasta,
- Lunapark w którym znajdą się: zjeżdżalnie, zamki do skakania, nadmuchiwana ścianka wspinaczkowa, suchy basen z kulkami oraz wiele innych atrakcji. Przejażdżki dla dzieci Ziutkiem, linia Lunapark.
Szczegółowy plan na stronie www.planetalublin.pl

"Niech w czasie trwania Planety, każdy z nas zadba o siebie, swoje zdrowie, dobre samopoczucie, powróci do dawnych pasji ale również pomyśli o swoim najbliższym otoczeniu, rodzinie, znajomych, sąsiadach"- takie przesłanie kierują organizatorzy do uczestników Planety Lublin. Obchody potrwają do 15 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.