Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23701 miejsce

Niezwykła podróżnicza pasja Kamila Ziemniewicza

Na co dzień jest policjantem z wydziału kryminalnego w Gdyni. Pomimo wielu nieprzyjemnych sytuacji z jakimi spotyka się w pracy stara się żyć tak, aby być szczęśliwym. Znalazł więc pasję, są nią podróże.


Mówisz o odpowiedzialności za innych, jednak w wenezuelskiej dżungli zgubiłeś brata
- No niezupełnie ja go zgubiłem... . Byłem jednak bardzo zdenerwowany, kiedy podczas spotkania naszej grupy okazało się, że Michała nie ma. Przyznam się, że myślałem, iż straciłem go już na zawsze. Tym bardziej, że podczas przeprawy do obozu zobaczyłem węża o długości ok. 3 m. Wtedy pomyślałem, że wszystko stracone. Muszę zaznaczyć, iż w tej trudnej sytuacji spotkałem się z ogromną ludzką solidarnością, której do końca życia nie zapomnę. Wszyscy uczestnicy wyprawy mnie pocieszali i pomagali w poszukiwaniach. To było coś tak pięknego, że aż trudno mi wyrazić wdzięczność. Szczególnie dziękuję Craigowi i jego dziewczynie Claire. Byli wspaniali. Zostaliśmy przyjaciółmi. Zaprosiłem ich do Polski, a oni mnie do Londynu. Tak rodzą się przyjaźnie. Podróże ekstremalne bardzo zbliżają ludzi.

To są przyjaźnie do końca życia?
- Mam taką nadzieję. Na pewno poznanie ich wiele zmieniło w moim nastawieniu do ludzi. Naprawdę nie spodziewałem się takiej empatii z ich strony. Wiele razem przeżyliśmy, a takie sytuacje zbliżają ludzi, nieważne skąd oni pochodzą.

Jak poradzić sobie ze strachem w trudnej sytuacji i stać się silniejszym psychicznie?
- Nie może być miejsca na strach, trzeba wszystko dobrze przygotować, a wtedy go nie będzie. Właściwe przygotowanie wyprawy eliminuje takie sytuacje do zera. Niestety, wyprawę na najwyższy wodospad świata wykupiliśmy od lokalnych organizatorów, bo inaczej się nie dało. Mój błąd, że straciłem czujność... Taka sytuacja się nie powtórzy... Niestety, uczymy się na błędach.

W jaki sposób przetrwać w trudnych warunkach?
- Godząc się samodzielne podróżowanie trzeba wziąć pod uwagę wszystkie niewygody. Jeśli człowiek psychicznie będzie gotowy na rożne wyrzeczenia, to z każdą następną wyprawą stanie się silniejszy i posiądzie wiedzę jak przetrwać w trudnych warunkach. Choć nie ukrywam, że oglądam na kanale Travel program Podróże ekstremalne. Tak na wszelki wypadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Zycie w zgodzie z samym sobą. Piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki szacunek dla tego podróżnika. Bardzo się cieszę, że istnieją tacy ludzie na ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała pasja 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 14:49

Podziwiam ludzi, których pasją jest podróżowanie. Niejeden może miałby ochotę, ale brakuje mu odwagi, która wydaje mi się jest niezbędna do spełniania takich marzeń. Panu Kamilowi przynosi odskocznię od trudnej służby i dobrze. Proszę życzyć mu spełnienia marzeń, bo na pewno ma takie, które chciałby zrealizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.