Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

126516 miejsce

Niezwykła praca w niezwykłym muzeum

Myśląc "muzeum", często wyobrażamy sobie dzieła sztuki czy zabytkowe eksponaty. Młodzież kojarzy to miejsce z nudną wizytą grupową i dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. A jednak może to być coś jeszcze innego.

Jedno z muzeów, a dokładnie The Museum of Science and Industry w Chicago, poszukuje osoby, która zgodzi się zamieszkać w jego murach przez miesiąc. Wybrany kandydat otrzyma honorarium w wysokości 10 tys. USD, ponadto dostanie przenośny komputer oraz aparat cyfrowy do nieustannego dokumentowania przebiegu swojego pobytu w muzeum. Relacje z wizyty będą zamieszczane na specjalnie stworzonym blogu oraz w portalach społecznościowych.

Praca rozpoczyna się 20 października 2010 r. i potrwa do 18 listopada. Wybrana osoba będzie poruszała się po historycznym ponadstuletnim budynku. Zyska również możliwość odwiedzenia zakamarków muzeum nieudostępnianych zwiedzającym.

Zapowiada się ciekawie? Będzie jeszcze ciekawiej. Wybraniec będzie mógł spędzić noc na łodzi podwodnej lub w kopalni węgla, które są częścią muzeum. Z "niedogodności" organizator wymienia takie rzeczy, jak: okazjonalne tornada, wyładowania atmosferyczne (w dziale Science Storms) czy też tłumy odwiedzających w ciągu dnia.

Jednak niełatwo dostać tę pracę. Wśród wielu kandydatów wybrana zostanie osoba, która będzie musiała m.in. przejść pozytywnie test na obecność narkotyków we krwi oraz zrezygnować z kontaktów ze światem zewnętrznym.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie muzeum: http://www.msichicago.org/matm/.

Wybrane dla Ciebie:

Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ykrptm
  • ykrptm
  • 15.07.2011 00:23

kslqIM <a href="http://qfrgtkgbywmw.com/">qfrgtkgbywmw</a>, [url=http://eddzzqbazbyu.com/]eddzzqbazbyu[/url], [link=http://tqarjqwvdebf.com/]tqarjqwvdebf[/link], http://utjsxuzrjiib.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawą ofertą pracy było też stanowisko Britera - http://www.pracuj.pl/oferty-pracy/archiwum/160/1600822.html

"Opis stanowiska:

Osoba, która zostanie wybrana na to stanowisko przejdzie proste szkolenie, dzięki któremu nauczy się oceniać jakość wody kranowej. Umiejętności te pozwolą przyszłemu briterowi weryfikować czy w wodzie kranowej jest wyczuwalny zapach chloru, obecność zanieczyszczeń mechanicznych, a także ocenić twardość wody.
Do zadań britera będzie należało weryfikowanie jakości wody, przekazywanie wyników testów do opinii publicznej
oraz współtworzenie mapy jakości wody w Polsce.

Zadania:

* Degustowanie wody kranowej
* Współtworzenie mapy jakości wody w Polsce
* Podróżowanie po kraju
* Kontakty z mediami

Umiejętności:

* Wyostrzone zmysły smaku i węchu
* Łatwość w nawiązywaniu kontaktów
* Błyskotliwość
* Elokwencja

Wymagania:

* Preferowane wykształcenie wyższe z zakresu chemii, biologii lub medycyny
* Odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań

Wynagrodzenie: 20 tys PLN brutto - 4 miesięczny kontrakt

Termin nadesłania aplikacji: 28 lutego 2010

Okres pracy: kwiecień &#8211; lipiec 2010".

"The Museum of Science and Industry, Chicago is looking for "you." And by "you," we mean an adventurous, outgoing person with a strong interest in learning about science and the world around her or him, plus the ability to write very well about your experiences. Ideally, you're also the web-savvy sort who can keep your thumb out of frame when taking photographs. If that "you" sounds like you, or if you are simply curious about this intriguing endeavor, then you should read on.

We're looking for someone to take on a once-in-a-lifetime assignment: spend a Month at the Museum, to live and breathe science 24/7 for 30 days. From October 20 to November 18, 2010, this person's mission will be to experience all the fun and education that fits in this historic 14-acre building, living here full-time and reporting your findings to the outside world.

Sure, it's a commitment. But if you are chosen and can successfully complete the Month at the Museum, you'll walk away with a prize of $10,000, a package of tech gadgets, an honorary lifetime membership to MSI, and new knowledge and experiences that may just transform you". http://www.msichicago.org/matm/

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.