Facebook Google+ Twitter

Niezwykłe eksperymenty naukowe w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-30 22:07

29 maja o godzinie 12 Centrum Handlowe Czyżyny zamieniło się w park doświadczalny, w którym wszystkie ciekawe świata dzieciaki wzięły udział w eksperymentach naukowych. A działo się wiele!

Eksperymentowanie / Fot. Agencja PRoSignumW niedzielę 29 maja w Centrum Handlowym Czyżyny fani eksperymentowania, entuzjaści fizyki i chemii wzięli udział w Niedzieli Młodych Naukowców. Na wszystkich uczestników „eksperymentalnego” spotkania czekały stoiska doświadczalne:

- stanowisko naukowe – gdzie młodzi naukowcy odkrywali niesamowite właściwości suchego lodu, tworzyli domowy wulkan – wykorzystując do tego składniki znajdujące się w każdej kuchni, odkrywali tajemnice barometru miłości i poznali właściwości światła chemicznego

- stanowisko iluzji, z nauką w tle – tutaj uczestnicy poznali tajniki niezwykłych sztuczek - znikające przedmioty, balon, który po przebiciu nie pęka, znikająca woda czy najszybciej paląca się rzecz na świecie to tylko część zaskakujących niespodzianek, które czekały na uczestników

Eksperymentowanie / Fot. Agencja PRoSignum- stanowisko artystyczne – to zapierające dech w piersiach konstrukcyjne wynalazki. Rakieta napędzana siłą płuc, jadalne molekuły i zwierzaki – cudaki, to niektóre z nieograniczonych tworów dziecięcej wyobraźni, które można było spotkać.

Oprócz eksperymentowania, tworzenia i testowania organizator przewidział szereg atrakcji dodatkowych. Fani hip-hopu wzięli udział w ekspresowym kurs tańca, młodzi rysownicy w warsztatach plastycznych, zwolennicy tatuaży i pomalowanych buziek na nowe, zaskakujące wzory, a entuzjaści konkursów na szereg atrakcyjnych wygranych, które ufundowali partnerzy wydarzenia. Na wytrwałych czekało ponad 100 nagród – niespodzianek! Tłumy dzieciaków, rodziców, dziadków wzięły udział w tym fantastycznym wydarzeniu, bawiąc się rewelacyjnie razem z naukowcami i prowadzącymi.

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych imprezach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.