Facebook Google+ Twitter

"NieZwykłe" filmy po raz dziewiąty w Sandomierzu

Już w najbliższy czwartek, 26 kwietnia 2012 roku, rozpocznie się w Sandomierzu 9. Festiwal Filmów NieZwykłych. To najdłuższa edycja tej imprezy, bowiem potrwa aż do 6 maja.

Sandomierz podczas FFN 2011. / Fot. Krzysztof KrzakGłówną postacią 9. Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu będzie reżyser, Janusz Majewski, laureat tegorocznego Polskiego Orła za całokształt twórczości. W mieście "Ojca Mateusza", twórca m.in. "Zaklętych rewirów", "C.K. Dezerterów" czy serialu "Królowa Bona" otrzyma Koronę Sandomierską dla Reżysera NieZwykłego. Nastąpi to jednak dopiero 5 maja podczas gali na zamku. Wcześniej widzowie będą mogli przypomnieć sobie niektóre filmy z bogatej filmografii Majewskiego, takie jak choćby "Sublokator", "Zazdrość i medycyna", "Lekcja martwego języka", "Mała matura 1947" i spotkać się z aktorami biorącymi w nich udział: Andrzejem Łapickim (2 maja), Olgierdem Łukaszewiczem (3 maja), Wojciechem Pszoniakiem i Andrzejem Sewerynem (4 maja). W sobotę, 5 maja, dwukrotnie z widzami spotka się Janusz Majewski. Gośćmi sandomierskiego festiwalu filmowego będą również: Marian Dziędziel (aktor), Albina Barańska (dekoratorka wnętrz), Andrzej Barański, który wraz z pisarzem, Zbigniewem Masternakiem pokaże przedpremierowo swój najnowszy film "Księstwo" (4 maja), Krzysztof Wierzbicki (reżyser), Janusz Zimak (psycholog).

Festiwal w Sandomierzu stwarza doskonałą okazję do obejrzenia najbardziej interesujących filmów ostatniego sezonu. W tym roku pokazane zostaną m.in. "Róża" Smarzowskiego, "O północy w Paryżu" Woody'ego Allena, "W ciemności" Holland, "Wstyd" Steve'a McQueena, "Wymyk" Zglińskiego, "Elena" Zwiagincewa i wiele innych. Przewidziano również specjalne projekcje dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców (na przykład "Musimy porozmawiać o Kevinie" Ramsaya). Dla nauczycieli i rodziców przeznaczoną będą projekcje w cyklu "Film w edukacji i wychowaniu". Projekcje odbywać się będą w Domu Katolickim, w kinie Starówka i na Małym Rynku (kino plenerowe).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Olgierd Łukaszewicz nie przyjedzie do Sandomierza - został zaproszony przez Prezydenta Komorowskiego do Komitetu Honorowego obchodów 3 Maja. I zaproszenie przyjął!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.