Facebook Google+ Twitter

Niezwykłe odkrycie azerskich mediów. Czy grozi nam zagłada?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-11 21:56

Azerskie media dokonały dziś niecodziennego odkrycia, które może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje.

 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Colosseum_in_Rome,_Italy_-_April_2007.jpg / Fot. Wikimedia CommonsMedia w Azerbejdżanie dokonały dziś nietypowego odkrycia, którego konsekwencje mogą mieć katastrofalne skutki. Według jednego z dzisiejszych newsów „na ścianach Pompei niedaleko rzymskiego Koloseum znajdują się mapy, według których dzisiejsze terytoria Azerbejdżanu przedstawiane są jako antyczna Armenia”.

Azerscy dziennikarze odnaleźli nieopodal „znaleziska” również plakat, który wzywa „dziennikarskie siły Azerbejdżanu do podjęcia inicjatywy w tej kwestii”. Mimo tego, że plakat znajduje się w tym miejscu już od trzech lat, żaden z narodów, których próżno szukać na antycznych mapach, nie podjął inicjatywy w celu „historycznej sprawiedliwości”.

Według strony armeńskiej, antyczne mapy przedstawiają historyczne fakty, co powoduje „nerwowość” wśród Azerów. Według Ormian jedynym rozwiązaniem w tej sprawie byłaby rekonstrukcja Koloseum. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż jak głosi hasło wyryte w jego murach „dopóki stoi Koloseum, stoi Rzym. Jeśli rzymskie Koloseum runie, runie również świat”. Jak stwierdzają złośliwie Ormianie, należy mieć nadzieję, że Azerowie nie zniszczą świata w imie fałszowania historii.

Źródło: http://www.panorama.am/en/politics/2009/09/11/kolizeum/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.