Facebook Google+ Twitter

Niezwykłe odkrycie w afrykańskiej głuszy

Niezwykły twór ewolucji, przypadkowy geniusz przyrody czy zabłąkany w puszczy mityczny gatunek. Zaskakującego odkrycia u jednego z afrykańskich plemion dokonali naukowcy…

O tym, że sowy widzą i polują w ciemności wiedzą wszyscy. O tym, że istnieje niezwykły jej gatunek, którego oczy świecą w nocy niczym rozświetlające zmrok lampy, dowiedzieli się niedawno naukowcy, odkrywając nowy gatunek ptaka u jednego z afrykańskich plemion koczowniczych - Smamot.

Zaprezentowany w sieci film http://www.undiscoverychannel.com/index.html przedstawia relację naukowców, którzy dokonali odkrycia nieznanego dotąd plemienia, którego egzystencja i funkcjonowanie są ściśle uzależnione od obecności w jego osadzie tajemniczego gatunku sowy. Gatunek ten nie tylko widzi i poluje w ciemności, ale również emituje swoimi oczami charakterystyczne światło, aktywne zarówno w dzień jak i w nocy. Ptak potrafi świadomie regulować intensywność emitowanego światła i dostosowywać je do panujących warunków. Światło to służy sowie także do komunikowania się z ludźmi oraz reguluje codzienny cykl życia koczowników.

Zdolności sowy są zadziwiającym odkryciem dla wszystkich i wzbudzają powszechną konsternację w środowisku naukowców. Światło emitowane przez sowę charakteryzuje się nie tylko nadzwyczajną intensywnością, posiada ono jeszcze jedną niespotykaną dotąd u żadnego zwierzęcia funkcję. Sowa, kierując wzrok na wytropione przez siebie w lesie zwierzę potrafi je na chwilę zahipnotyzować, powodując tym samym, że ofiara jest bezbronna podczas ataku polujących na nią myśliwych z plemienia Smamot.

Wyposażona w niezwykły wzrok sowa towarzyszy tubylcom podczas nocnych wypraw myśliwskich. Wykorzystują jej umiejętność namierzania zwierzyny. Rozświetlające ciemność oczy służą plemiennym myśliwym, rozjaśniając mrok. Sowa jest dla tubylców bardzo ważna, ponieważ stanowi dla nich nie tylko wsparcie, dar od Boga, ale także źródło wielkiej inspiracji i szacunku.

Dla świata nauki za sprawą niezwykłości swego wzroku sowa stała się natomiast wielką zagadką, niewiadomą i punktem wyjścia do dalszych badań w poszukiwaniu racjonalnego rozwiązania fenomenu jej oczu.
Więcej informacji na temat sowy i jej niezwykłych przystosowań genetycznych ma pojawić się w maju. Dla wszystkich zainteresowanych tematem na stronie z filmem istnieje możliwość uzyskiwania maila z informacją o dalszych postępach badań i obserwacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

niezwykłe odkrycie w afrykańskiej głuszy = nowy monitor LG W53/W54 :) jednym słowem... ktoś miał naprawdę znakomity pomysł na reklamę i na stronę www. a sam monitor, prezentuje sie naprawdę nieźle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wow rzeczywiście nigdy bym nie pomyślała i nie powiązała tej sowy z LG heheh :) no nic dałam się złapać ale pomysł bardzo fajny !

Komentarz został ukrytyrozwiń

hahaha no i co? :)

Monitory LG...

Komentarz został ukrytyrozwiń

oszczędność masz rację i to duża chyba każdy z nas chciałby taką jedną mieć :) a widzieliście filmiki o tej sowie na youtube??

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.04.2009 22:34

+
....sowa na te czasy. Cóż za oszczędność prądu... :-))) Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • A E
  • 17.04.2009 12:06

a to ciekawostka! ja bym pewnie sama dala sie zahipnotyzowac gdybym stanela z taka sowka oko w oko

Komentarz został ukrytyrozwiń

mnie się nie wydaje że to marketing bo o tej sówce już słyszałam w telewizji Orłoś o niej gadał :) no i na youtube też jest http://www.youtube.com/watch?v=xR3a1azxfWE&feature=related
jak dla mnie jest niesamowita jak się czyta, a jak się ogląda to wrażenie jest jeszcze większe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mogę się mylić i w maju zwrócę honor ale póki co to wygląda na jakąś kampanie marketingową a pytanie brzmi: co sprzedają?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.