Facebook Google+ Twitter

Niezwykłe pasje, grupa Garnizon Gdańsk

Pasja, dobra zabawa, mnóstwo wiedzy historycznej, a przede wszystkim ludzie. Grupa „pozytywnie zakręconych” fascynatów i rekonstruktorów pojawiła się na uliczkach Gdańska. Ich celem jest ubarwienie miasta oraz tchnięcie ducha historii.

- Zawsze interesowały mnie przebieranki. Dzięki ogłoszeniu w gazecie dowiedziałam się o możliwości przystąpienia do grupy rekonstruktorów – mówi Beata, członek Garnizonu Gdańsk. - Nie chciałam być żołnierzem, postanowiłam razem z grupą stworzyć stroje z życia codziennego mieszczan Gdańska.

Grupa została założona przez Krzysztofa Kucharskiego, dzisiaj oficjalnego gdańskiego kapra. Poprzez projekt historyczny chcą nie tylko ubarwić ulice Gdańska, ale też pokazać mieszkańcom odrobinę historii.

– Staramy się rekonstruować postaci z różnych epok - dodaje Marta z grupy Garnizon. Razem z koleżankami przebieramy się za mieszczki Gdańskie z wyższych sfer, stroje szyjemy z naturalnych materiałów. Inspiracje czerpiemy z okresu XVII i XIX wieku, naszym źródłem są książki internet. Wzajemnie przekazujemy sobie znalezione ciekawostki. Nawet panowie podczas naszych spotkań wymieniają się informacjami, gdzie można nabyć epokowe skarpetki, rękawiczki, fajki.
 / Fot. martyna misiewicz
Do grupy może przyłączyć każdy, bez względu na wiek czy wykonywaną pracę. Grupa Garnizon nie łączy tylko historyków, w jej szeregach można spotkać studentów, dziennikarzy, operatora kamery telewizyjnej, magazyniera, inżynierów, muzyka, marynarza, prawnika, Oprócz spotkań i wspólnych spacerów ulicami głównego miasta można ich spotkać na wydarzeniach kulturalnych Gdańska. Ostatnio brali udział w Nocy Muzeów czy spacerach z przewodnikiem portalu iBedeker.pl. Podczas święta żeglarskiego Baltic Sailsodtwarzali scenki, prowadzili stoisko edukacyjne oraz przygotowali oprawę historyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

net
  • net
  • 17.07.2012 23:35

Dodatkowe, uczciwe ZAROBKI za klikanie w reklamy. Więcej informacji pod adresem-knebraska@gmail.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.