Facebook Google+ Twitter

Niezwykłe popisy kaskaderów na stadionie Orła w Łodzi

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-09-25 07:40

Kilka tysięcy widzów podziwiało występ jednej z najbardziej znanych i cenionych w świecie grup kaskaderów – Flott Cascaders Team. A było co oklaskiwać, bo bohaterowie pokazali na czym polega odwaga ekstremalnej jazdy samochodem.

fot. Express IlustrowanyMechaniczny "hot–dog"


Emocji było mnóstwo już od samego początku imprezy. Kaskaderzy rozpoczęli od jazdy samochodami na... dwóch kołach.

– To moim zdaniem jedna z najtrudniejszych konkurencji – mówił tuż po pokazie Alfred Smidt, kaskader i koordynator pokazu. – Aby opanować jazdę samochodami na dwóch kołach potrzeba długich miesięcy treningów. Musimy być perfekcjonistami, bo przecież fot. Express Ilustrowanypodczas występu zabieramy do samochodów kobiety z widowni.

Kaskaderzy zaprezentowali jeszcze przejazd przez tzw. żywą bramę: samochód jadący na dwóch kołach musiał się zmieścić pomiędzy stojącymi w bliskiej odległości kaskaderami, mechanicznego "hot–doga": auto jedzie na dwóch kołach pomiędzy innymi samochodami i bardzo często wykorzystywany w filmach akcji pokaz jazdy synchronicznej.

Wybuchy i skoki przez płonące koła


fot. Express Ilustrowanyfot. Express IlustrowanySkoki z dachu pędzącego samochodu przez płonące obręcze, kilkunastometrowe skoki motocyklem nad wybuchającymi fajerwerkami, strzał do jadącego auta z bazooki to kolejne triki, jakie zaprezentowano łódzkiej publiczności. Najwięcej oklasków zebrał najmłodszy w teamie, 19–letni Michał, który szalał po torze stadionu na motocyklu suzuki. Przy prędkości 90 km/h przeskakiwał przez ustawione w poprzek toru auta: najpierw 5 pojazdów, później 7 i wreszcie 11 aut.

Nie mniej widowiskowy był również pokaz monster trucków. Pojazdy na gigantycznych kołach jeździły po specjalnie przygotowanych wrakach samochodów osobowych, doszczętnie je niszcząc.

fot. Express Ilustrowanyfot. Express IlustrowanyNa koniec show, gdy stadion spowiły już ciemności, odbył się kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni.

Grupa Flott Cascaders Team została założona w 1975 roku. Na swoim koncie kaskaderzy mają kilkadziesiąt występów w filmach. Ostatnio brali udział w zdjęciach m.in. do filmu "Taxi 3". Flott Cascaders Team posiadają również światowe rekordy m.in. z dziedziny skoków samochodami i motocyklami oraz uderzania rozpędzonym do 140 km/h samochodem w inny pojazd, który po zderzeniu wykonuje serię obrotów na bieżni stadionu. Kaskaderzy trenują codziennie po kilka godzin. W ciągu miesiąca od 12 do 15 razy występują przed publicznością.

fot. Express IlustrowanyExpress Ilustrowany był patronem medialnym imprezy. Część wpływów z widowiska zostanie przekazana dla Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Łodzi oraz Stowarzyszenia Charytatywnego "Słuchaj Swego Serca" w Łodzi na zakup przedmiotów ortopedycznych i pomoc dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych.
Tomasz Jabłoński – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

marek
  • marek
  • 05.09.2010 09:46

ROK CVETKOV JI NAJDOBRI KASKADER.SLOVENIN,

Komentarz został ukrytyrozwiń

zobacz
www.lodz.kaskaderzy.pl
www.warszawa.kaskaderzy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.09.2006 10:39

I tak pewnie byśmy Krzysiek tam nie weszli bo nie mamy się czym okazać, że my to W24 :-/

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja wiedziałem, że tak będzie... ;p
Daniel w Wawie, ja w Wawie a imprezy łódzkie obstawione przez Express i Dziennik :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.