Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8633 miejsce

Niezwykłe spotkanie poetyckie Don Kichotki

Amatorka Don Kichotka w błyskawicznym tempie weszła na rynek sztuki. Już niedługo może być konkurentką dla innych poetów.

Spotkanie poetyckie Don Kichotki. Obok Pani Walentyna, która czyta jej wiersze / Fot. Marek Krauss25 listopada w przedwojennym, miejskim domu kultury w Legionowie, odbyło się poetyckie spotkanie Don Kichotki. Niezwykłą poetkę powitała wspaniała i niepowtarzalna deklamatorka poezji Walentyna Janiszewska, która prowadzi warsztaty teatralne. Jednocześnie jest nauczycielką, mającą fantastyczne, "filozoficzne" podejście do otaczającego ją świata.

Spotkanie odbyło się we wspaniale przygotowanej scenerii, przy blasku świec, które nadały wierszom jeszcze bardziej romantyczny charakter. Na odczycie pojawiła się młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z Legionowa. Chwilę przed recytacją głos zabrał Jerzy Jastrzębski, który opowiadał dzieje życia niepełnosprawnej poetki. Sygnałem do rozpoczęcia odczytu, było jej motto " moje ciało jest bezradne, a pióro jest moją szablą ".

Przy skromnym oświetleniu lampki biurowej Pani Walentyna rozpoczęła czytać wiersze. Doświadczona nauczycielka zapraszała również do okrągłego stolika młodzież, która recytowała poezję Don Kichotki. Chociaż młodzi ludzie nie mieli żadnego doświadczenia, to wiersze czytali tak płynnie, że poetka była w szoku. Według niej, recytowali je lepiej od zawodowych aktorów. Don Kichotce ze wzruszenia napłynęły do oczu łzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.