Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17576 miejsce

Niezwykłe widowisko o Kubusiu Puchatku po raz pierwszy w Polsce

„Disney Live! Kubuś Puchatek” to wspaniałe widowisko teatralne dla dzieci (i nie tylko), prezentowane w wielu krajach na świecie. Od 28 lutego do 9 marca przedstawienie mogą oglądać polscy widzowie.

Kubuś Puchatek i Tygrysek są zawsze uśmiechnięci! / Fot. Marta SzloserWrocław jest pierwszym miastem w Polsce, a nawet w środkowo-wschodniej Europie, w którym można będzie zobaczyć wspaniałe widowisko teatralne „Disney Live! Kubuś Puchatek”. Na dzisiejszej konferencji prasowej z twórcami i organizatorami widowiska Mikołaj Ziółkowski (Alter Art) zapowiedział, że jest to dopiero początek takich przedstawień dla dzieci w naszym kraju.

Spektakl jest czymś zupełnie nowym, to inna jakość – doskonale przygotowane widowisko, dynamiczne, pełne muzyki, śpiewu i tańców. Dodatkowym atutem jest interaktywność przedstawienia, dzieci bawią się, tańczą i śpiewają razem z bohaterami. Wszystkie piosenki są im doskonale znane z bajki o misiu, który miał mały Konferencja prasowa. / Fot. Marta Szloserrozumek. Spektakl zostanie zaprezentowany w polskiej wersji językowej, a głosy bohaterów będą takie same, jak w polskim wydaniu bajek o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. – Na całym świecie dzieci uczestniczyły interaktywnie w przedstawieniu. Sami jesteśmy ciekawi, czy dzieci w Polsce zdecydują się wstać ze swoich miejsc i tańczyć z bohaterami – mówił Mikołaj Ziółkowski.

Teatr przyzwyczaił nas raczej do siedzenia na miejscu, skupienia uwagi na odbiorze, zachowywania się cicho. Wstawanie w trakcie spektaklu jest raczej nie na miejscu. W przypadku tego przedstawienia jest wręcz wskazane, by dzieci bawiły się razem z aktorami, śpiewały i tańczyły.

Na konferencji prasowej pojawił się także Kubuś Puchatek oraz Tygrysek. / Fot. Marta SzloserO czym jest spektakl? W dużym skrócie: Kubuś Puchatek ma urodziny, ale zupełnie o tym zapomina, natomiast jego przyjaciele przygotowują dla niego przyjęcie-niespodziankę. Po drodze bohaterom przytrafiają się przeróżne przygody. Dzieci mogą aktywnie włączyć się w przygotowywanie urodzinowego tortu dla Kubusia Puchatka albo poskakać razem z Tygryskiem, który zejdzie do nich ze sceny.

Kubuś Puchatek jest faworytem dzieci wśród bajkowych postaci, mimo upływu ponad 80 lat ma rzesze wiernych fanów na całym świecie! Spektakl na pewno spodoba się dzieciom, ale i dorosłym, którzy chętnie towarzyszom swoim pociechom na przedstawieniach. Zachwycające kostiumy, dynamiczna choreografia, efektowna Fragment scenografii (przygotowania do spektaklu). / Fot. Marta Szloserscenografia (w tym ruchome dekoracje) przygotowana przez Annę Louizos, która stworzyła scenografię do wielu broadway’owskich przedstawień, tworzą świat znany nam tylko z animowanych filmów i powieści. Widzimy Stumilowy Las, który jest realny, namacalny, a jednocześnie wciąż tajemniczy i magiczny.

Na scenie występuje piętnastu aktorów, ale przedstawienie obsługuje znacznie większa grupa ludzi. Samo rozstawianie dekoracji, które przyjeżdżają w dziesięciu tirach, trwa nawet do szesnastu godzin, a zajmuje się tym czterdzieści osób. Przy produkcji całego widowiska pracuje 135 osób.

W Polsce spektakl „Disney Live! Kubuś Puchatek” będzie można zobaczyć we Wrocławiu (Hala Orbita przy ul. Wejherowskiej, terminy: 28.02 – godz. 12, 18.30; 29.02 – godz. 12, 18.30; 1.03 – godz. 10, 13, 16, 19; 2.03 – godz. 11, 14, 17) oraz w Warszawie (Arena Ursynów przy ul. Pileckiego, terminy: 4.03 – godz. 18.30; 5.03 – godz. 12, 18.30; 6.03 – godz. 12, 18.30; 7.03 – godz. 18.30; 8.03 – godz. 10, 13, 16, 19; 9.03 – godz. 11, 14, 17).

Produkcja: Feld Entertainment
Promotor w Polsce: Alter Art
Więcej informacji na stronie www.alterart.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jest w tym temacie też coś smutnego. Otóż od roku bodaj 2000 kiedy prawa do Kubusia Puchatka wykupił Disney, nie wolno go wystawiać w teatrach wg własnych adaptacji. Wersja Disneya jest w tej chwili jedyną "koszerną". Trudno to nazwać rozwojem kultury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam teraz na galerie z przedstawienia :-) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.