Facebook Google+ Twitter

Niezwykły koncert Das Moon w Krakowie

W najbliższy piątek 6 marca warszawska grupa electropopowa Das Moon wystąpi z niezwykłym koncertem w krakowskim klubie Żaczek.

 / Fot. Krzysztof MariańskiNa imprezie Elektroniczne Brzmienia zespół zagra w formie dwuosobowego DJ setu z elementami live, jednak bez wokalistki Daisy K. Tego wieczoru Das Moon wystąpi dołączy do 2 innych projektów elektronicznych (Tom Horn i krakowskie By Proxy). Występ w Krakowie będzie oparty na programie, który DAS MOON przedstawił na zeszłorocznym festiwalu Mayday w katowickim Spodku, zawierającym nowe, klubowe aranżacje utworów, pochodzących głównie z ostatniej płyty WEEKEND IN PARADISE (Requiem Records, 2014), a także poprzedniej - ELECTROCUTION (Polskie Radio, 2011).

Będzie to więc wyjątkowa prezentacja DAS MOON, ponieważ zasadą jest i było granie koncertów w pełnym składzie. A obok DAS MOON w Krakowie wystąpią Tom Horn, solowy projekt producenta i współtwórcy nieistniejącego chwilowo zespołu The Cuts, z którym DAS MOON wielokrotnie dzielił scenę w trasach koncertowych oraz krakowski duet By Proxy. Ideą, którą DAS MOON chce realizować, m.in. z Tomem Hornem jest zwarcie szyków polskich zespołów elektronicznych i ich szersza prezentacja koncertowa.

Bilety: 10 zł /15 zł dostępne w Klubie Żaczek oraz na ekobilet.pl

DAS MOON to muzyczna podróż w czasie - w przeszłość i... w przyszłość. Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk czy Depeche Mode, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Znaki rozpoznawcze? Duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych, a także hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K.

DAS MOON w obecnym kształcie istnieje od czterech lat. Zespół tworzą trzy różne, silne osobowości, które doskonale się dopełniają. Daisy K. jest wokalistką i poetką, DJ Hiro Szyma - didżejem, perkusistą i absolwentem warszawskiej ASP, Musiol producentem muzyki elektronicznej i multimediów z dyplomem bostońskiego Berklee College of Music.

DAS MOON dojrzewał od kilku lat do tego, aby zaistnieć w obecnym kształcie, a punktem wyjścia była Rh+ Audiowizualna Grupa Przyjaciół, której twórczość opierała się na eksperymentowaniu z dźwiękiem i obrazem. To wtedy narodził się pomysł grania w estetyce electro - industrialu, podążanie ścieżką alternatywnego popu. Ważnym elementem koncertów DAS MOON są synchroniczne projekcje wideo. Zespół śpiewa w języku angielskim, niemieckim i polskim.

Pierwsza płyta DAS MOON „Electrocution”, ukazała się w 2011 roku nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Album zmasterowali słynni producenci Emily Lazar i Joe LaPorta w nowojorskim studiu The Lodge, którzy współpracowali w przeszłości z takimi gwiazdami, jak Depeche Mode, The Prodigy, Björk.

W 2012 roku DAS MOON został laureatem konkursu Zrób Głośniej!, organizowanego przez portal T-Mobile Music i wystąpił, jako jedyny polski zespół, na festiwalu Electronic Beats w Gdańsku. DAS MOON zagrał przed takimi sławami, jak Jazzanova, Squarepusher oraz James Blake.

W 2013 roku podczas trasy koncertowej DAS MOON wystąpił na Wave Gotic Treffen (WGT) w Lipsku, największym na świecie festiwalu muzyki dark, electro-industrial i gothic. Trio zagrało również na rodzimym Castle Party w Bolkowie. W tym samym roku zespół wystąpił w 6 edycji programu Must Be The Music zdobywając aplauz publiczności i 4 jurorskie TAK. Dzięki niemu DAS MOON został zauważony przez twórców festiwalu muzyki elektronicznej Mayday i zaproszony do udziału w tej organizowanej na skalę europejską imprezie w 2014 roku.

W październiku 2014 roku zespół wydał swój drugi album "Weekend In Paradise". Jest to "concept album", składający się z 12 utworów. W warstwie tekstowej przekazuje emocje „na wyrywki” i obrazuje ciemniejsze strony życia, zgodnie z naturą artystów, tworzących skład zespołu DAS MOON. Album powstał we współpracy z producentem muzycznym Pawłem Gawlikiem, wydawnictwem Requiem Records i globalnym dystrybutorem cyfrowym Believe Digital.Wybrane dla Ciebie:


Tagi: dasmoon


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.