Facebook Google+ Twitter

Niezwykły konkurs - "Kalwaria Pakoska - zabytek wart poznania"

Fundacja "Kalwaria Pakoska" zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Kalwaria Pakoska - zabytek wart poznania”.

Strona internetowa fundacji / Fot. screenZ ulotki informacyjnej: "Zespół Kalwarii Pakoskiej, wybudowany w stylu barokowym, zaliczany jest do najcenniejszych zabytków sakralnych środkowej Polski. Kalwaria Pakoska jest drugą, najstarszą w Polsce, po Kalwarii Zebrzydowskiej. Ogromną i kosztowną inwestycję realizowano od 1628 roku. Obejmuje ona 24 kaplice i Kościół Ukrzyżowania. Jest zbudowana zgodnie z topografią Jerozolimy, z zachowanymi odległościami między poszczególnymi kaplicami. Dróżki Kalwaryjskie ciągną się na długości ponad 4 kilometrów." Więcej informacji tu.

Co trzeba zrobić?I kategoria - album "Kalwaria Pakoska - zabytek wart poznania". Album musi zawierać wizerunki minimum 10 kaplic z nazwą i krótkim własnoręcznym opisem. Co ważne, musi on być wykonany własnoręcznie i indywidualnie. Organizatorzy podkreślają, że zdjęcia nie będą brane pod uwagę. Techniki, które można zastosować to: rysunek, malarstwo na papierze, grafika. Format: A2/ 420 mm x 594 mm lub A3/297 mm x 420 mm).

II kategoria - przedstawienie dowolnych pięciu kaplic z „Kalwarii Pakoskiej” techniką: malarstwo na szkle, malarstwo na płótnie, rzeźba. Format dowolny, ale nie większy niż 420 mm x 594 mm.

Prace zostaną ocenione przez komisję, w skład której wejdą specjaliści z dziedziny sztuki.

Termin składania prac upływa 30 kwietnia 2010 roku.

Szczegóły oraz folder informacyjny na stronie internetowej fundacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.