Facebook Google+ Twitter

Niezwykły, muzyczny prezent na Dzień Dziecka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-30 11:16

Autorska płyta Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko „Niezwykle lekcje rytmiki. Jestem Polakiem” to projekt stworzony przez rodziców dla rodziców i ich pociech, z myślą o wspólnym, aktywnym spędzaniu czasu na zabawie połączonej z edukacją.

Dzień Dziecka tuż tuż, więc najwyższy czas rozejrzeć się za prezentami. Ciekawych propozycji na rynku dziecięcym nie brakuje. Te droższe służą przez lata, ale nie zawsze leżą w sferze naszych możliwości. Co zatem kupić, by nie rujnując domowego budżetu sprawić ogromną radość dziecku, jednocześnie ofiarując coś, co cieszy dłużej niż tydzień?
Nowością rynkową – na którą spokojnie pozwolić sobie mogą nie tylko rodzice, ale też dziadkowie – jest autorska płyta Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko „Niezwykle lekcje rytmiki. Jestem Polakiem”. To projekt stworzony przez rodziców dla rodziców i ich pociech, z myślą o wspólnym, aktywnym spędzaniu czasu na zabawie połączonej z edukacją.
Płyta zawiera 10 piosenek tematycznych o Polsce, a dodatkową atrakcją – która rozwija u dzieci umiejętności wokalne i taneczne – są podkłady karaoke oraz 10 lekcji rytmiki prowadzonych przez Mariusza Totoszko. „Niezwykłe Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem” to pozycja skierowana do maluchów w wieku od 4 do 8 lat.
„Nasza płyta nie jest jednorazową zabawką, ale prezentem dla całej rodziny, który posłuży przez lata. Ponadczasowe teksty i ciekawe aranżacje muzyczne są gwarancją dobrej zabawy dla wielu kolejnych pokoleń” – zapewnia Justyna Tomańska, autorka projektu.
Z kolei Mariusz Totoszko, autor muzyki do „Niezwykłych Lekcji Rytmiki. Jestem Polakiem” dodaje – „Ta płyta jest spełnieniem nie tylko moich dziecięcych marzeń, ale też zaspokojeniem pedagogicznych ambicji. Stworzyliśmy ją po to, by edukowała i jednocześnie cieszyła dzieci, zachęcając do wspólnej zabawy z dorosłymi”.
Proste i rytmiczne kompozycje Mariusza Totoszko w połączeniu z ponadczasowymi tekstami autorstwa Justyny Tomańskiej to niecodzienna lekcja patriotyzmu, szacunku do dóbr kultury i przyrody oraz polskiej tradycji. To pozycja, której nie może zabraknąć w żadnym domu.
Piosenka promująca płytę – „Jestem Polakiem.” – dostępna jest w serwisie YouTube. Natomiast płytę kupić można m.in. w salonach Empik oraz w internetowym sklepie empik.com. Więcej informacji i aktualności na temat płyty znaleźć można na profilu „Niezwykłych Lekcji Rytmiki” na Facebooku.
Całkowity dochód Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na cele charytatywne.Informacje dodatkowe o projekcie
„Niezwykle lekcje rytmiki” – a w przyszłości kolejne płyty z tego cyklu – polecane są rodzicom i opiekunom, którym zależy na prawidłowym i przy tym wszechstronnym rozwoju dziecka. Płyta przeznaczona jest do edukacyjnych i jednocześnie niezwykle przyjemnych zabaw wspierających rozwój intelektualny i psycho-fizyczny dzieci.
Płyta – dzięki profesjonalnym i przy tym przystępnym dla dzieci aranżacjom muzycznym oraz edukacyjnym tekstom bazującym na ogólnej wiedzy historycznej i przyrodniczej – ma ogromną wartość nie tylko artystyczną, ale też merytoryczną. Projekt zyskał honorowe wsparcie Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka, który decyzję o objęciu płyty patronatem argumentował w sposób następujący – „(…) Warto kształtować postawy młodych ludzi od najmłodszych lat, pokazując im piękno języka i ojczyzny. Trzeba także ich wspomóc, aby w przyszłości mogli w pełni korzystać z tej wiedzy i umiejętności. Lekcje rytmiki z geografią w tle będą dobrą okazją do pierwszych lekcji patriotyzmu”.
Dzięki autorskiej płycie Justyny Tomańskiej i Mariusza Totoszko dzieci mają możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu historii i dziedzictwa kulturowego oraz poznania walorów geograficznych swojego kraju. Słuchając płyty „Niezwykłe Lekcje Rytmiki. Jestem Polakiem” dzieci odkrywają piękno polskich miast i wsi, atrakcje przyrodnicze, tradycje kulinarne, jak też sławnych rodaków. Sprzyja to powstawaniu i budowaniu więzi z ojczyzną oraz łatwemu – bo inicjowanemu przez zabawę – identyfikowaniu się z nią.
(HelloPR Hello PR)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.