Facebook Google+ Twitter

Niezwykły spektakl "Kooza" Cirque du Soleil od 19 września w Warszawie

Od dnia premiery w kwietniu 2007 roku Kooza zachwyciła ponad 4 miliony widzów na całym świecie. Teraz i polscy widzowie mają szansę. Już za tydzień pierwszy, premierowy spektakl.

 / Fot. Materiały prasoweCirque du Soleil (z fr. Cyrk Słońca) – kanadyjska firma rozrywkowa określająca się jako „niezwykłe połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej”. Założona w Baie-Saint-Paul w 1984 przez byłych artystów ulicznych Guya Laliberté i Gilles'a Ste-Croix.

Kooza opowiada historię Niewinnego - melancholijnego samotnika poszukującego swojego miejsca na ziemi. Jest powrotem do początków Cirque du Soleil: łączy dwie tradycje cyrkowe - widowisko akrobatyczne ze sztuką rozbawiania publiczności do łez. Spektakl podkreśla fizyczne wymogi ludzkiego działania w całej okazałości i kruchości, zaprezentowane niezwykle kolorowo z wykorzystaniem śmiałego humoru sytuacyjnego.

„Kooza opowiada o stosunkach międzyludzkich i świecie pełnym dualizmu, dobra i zła” – mówi autor i dyrektor David Shiner. „Widowisko jest zabawne, lekkie i przyjemne i zaaranżowane z przymrużeniem oka. Mimo tego dotyka także górnolotnych idei. Wraz z rozwojem akcji, poruszane są takie pojęcia jak strach, tożsamość, uznanie i władza”.

 / Fot. Materiały prasowePoczątek widowiska to nagłe i niespodziewane pojawienie się Oszusta na scenie (niczym zabawka wyskakująca z pudełka po jego otwarciu). A to dopiero początek wielu niespodzianek. Podczas podróży Niewinny spotyka na swojej drodze wachlarz komicznych bohaterów, takich jak Król, Oszust, Kieszonkowiec, Nieznośny Turysta i jego Szalony Pies.

Pomiędzy siłą a kruchością, śmiechem i uśmiechami, zawirowaniami i harmonią, KOOZA porusza tematy strachu, tożsamości, uznania i siły. Spektakl odbywa się w elektryzującym, egzotycznym świecie pełnym niespodzianek, wrażeń, dreszczy, zuchwałości i totalnego zaangażowania.

Nazwa Kooza zainspirowana jest wyrazem „koza” pochodzącym z sanskrytu, który oznacza „paczkę”, „szkatułkę”, „skarb” i doskonale odzwierciedla koncepcję „circus in a box”.

Kooza Cirque du Soleil będzie można oglądać w namiocie na błoniach Stadionu Narodowego, codziennie od 19 do 27 września.

Zobacz też: Cirque du Soleil już stoi na błoniach Stadionu Narodowego (zdjęcia)

Bilety na spektakle Kooza dostępne na: cds-kooza.pl, eventim.pl i LiveNation.pl

A poniżej można zobaczyć oficjalny trailer przedstawienia którego możemy się spodziewać w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.