Facebook Google+ Twitter

Nigel Farage bez partii - Eurosceptyczna EFDD rozwiązana

Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej znika z europejskiej sceny politycznej.

Nigel Farage / Fot. Euro Realist NewsletterO rozwiązaniu partii poinformował dzisiaj Parlament Europejski. Powodem rozwiązania były warunki proceduralne. każda Grupa polityczna w Parlamencie Europejskim składa się z posłów wybranych w co najmniej jednej czwartej państw członkowskich . Minimalna liczba posłów konieczna do utworzenia Grupy politycznej wynosi 25.
W przypadku gdy grupa nie osiągnie wymaganego progu , Przewodniczący , w porozumieniu z Konferencją przewodniczących , może zezwolić na jej istnienie aż do następnego posiedzenia inauguracyjnego PE, z zastrzeżeniem spełnienia następujących warunków:
- posłowie nadal reprezentują przynajmniej jedną piątą państw członkowskich,
- grupa istnieje od ponad roku
Dzisiaj Grupę EFDD opuściła Łotyszka Iveta Grigule przez co grupa nie spełnia warunków odpowiedniej ilości państw członkowskich.
EFD powstała po wyborach europejskich z 2009 w związku z rozpadem dwóch dotychczasowych grup – Unii na rzecz Europy Narodów oraz Niepodległości i Demokracji. Połączyła ugrupowania prawicowe, konserwatywne i eurosceptyczne. Liderami Grupy był Nigel Farage oraz Francesco Speroni. Do frakcji w trakcie kadencji dołączyło czterech polskich posłów związanych z Solidarną Polską, którzy wystąpili z Grupy Konserwatystów i Reformatorów.
Lider byłej juz Grupy EFDD Nigel Farage znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi pod adresem funkcjonowania Unii Europejskiej. Jego eurosceptyczne nastawienie do Unii Europejskiej oraz imigrantów przysporzyło mu w przyszłości wiele problemów. "Dlaczego Wielka Brytania miałaby dawać cokolwiek Polsce? Dlaczego miałbym dać wam pieniądze na nową linię metra w Warszawie? Dlaczego nie pomagać Afryce albo Indiom? Ja nie chcę być w Unii z Polską", mówił w jednym z wywiadów dla polskich mediów Farage. Lider eurosceptyków otwarcie mówił o konieczności opuszczenia UE przez Wielką Brytanię - "Chcemy szybkiego i polubownego rozwodu z powstającą w Europie unią polityczną. Obecny kierunek integracji w ramach Unii Europejskiej jest sprzeczny z naszym prawem do samostanowienia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.