Facebook Google+ Twitter

Nigel Farage: UE zmierza w stronę dyktatury

"Moja partia będzie kontynuować kampanię, by Wielka Brytania była wolnym, niepodległym i demokratycznym państwem, a nie rządzonym przez Hermana Van Rompuya, pana Barroso ani żadnych innych okropnych biurokratów" - mówi Nigel Farage.

Nigel Farage jest "sumieniem establishmentu" Unii Europejskiej. Znany z ciętego oraz barwnego języka zalicza się do starej szkoły angielskich konserwatystów. Właśnie ukazał się ciekawy wywiad z nim, w którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obecnej sytuacji w UE. Co ciekawe Anglik, mówi tam o rzeczach, całkowicie pominiętych przez naszego ministra Radosława Sikorskiego.

Zdaniem Farage'a UE zamiast zmierzać "do bytu idealnego" podąża w stronę zamordyzmu oraz dyktatury. Anglik podaje przykłady; wskazuje, iż w Grecji oraz Włoszech UE siłą, łamiąc demokrację narzuciła swoja władzę. Farage mówi:

"Dwaj demokratycznie wybrani premierzy zostali usunięci przez łobuzów z Brukseli. We Włoszech mamy pana Monti, byłego komisarza europejskiego, jednego z architektów katastrofy strefy euro. istotą demokracji parlamentarnej jest to, że niezależnie od tego jak zły jest rząd, to wy, ludzie, macie możliwość w powszechnych wyborach go usunąć i zastąpić innym. Tak właśnie zawsze rozpoczynała się dyktatura. Ogłasza się stan wyjątkowy, normalne zasady demokracji, normalne zasady prawne się zawiesza i ktoś przejmuje władzę – dla dobra kraju"

Kilka tygodni temu grecki premier Papandreou zaproponował referendum w sprawie wyjścia ze strefy EURO. Po interwencji niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, Grecja wycofała się ze swojego pomysłu i zmieniła władze (Farage żartuje, że Papandreu odszedł ponieważ publicznie użył przekleństwa: "referendum")

O powiększającej się kontroli w UE, mówił Jarosław Kaczyński w trakcie debaty nad expose premiera Donalda Tuska. Prezes PiS, ostrzegał, że Polska może podzielić los Grecji. Wbrew wszelkim głosom zadowolenia po wystąpieniu Radosława Sikorskiego, istnieją przesłanki, które dowodzą, iż zagrożenie jest poważne;Niemcy oraz Francja zaproponowały nowy traktat "Europejski Mechanizm Stabilizacji", który zaakceptował Donald Tusk. EMS umożliwi przejęcie kompletnej władzy nad wszystkimi państwami oraz gospodarkami przez "europejskich technokratów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ślązak
  • Ślązak
  • 03.12.2011 20:21

"Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów bowiem są to rządy hien nad osłami". Arystoteles

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 02.12.2011 22:48

z dwojga złego lepszy sojusz z Rosją niż z żydami ,Tusk won do Tel Awiw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 02.12.2011 18:09

Tak Europa zmierza w stronę Dyktatury - szczególnie Niemiecko - Francuskiej, ze wskazaniem na Niemcy!

A my cóż - godzimy się na rolę parobka za kiepską płacę :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.