Nigeria przegrywa z Francją. „Dobiła” ją bramka samobójcza

Po znakomitej bramce Pogby i samobójczej Yobo Francja awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Mecz pełen emocji, zwłaszcza w końcówce spotkania.

/ Fot. PAP/EPANigeryjczycy od początku pierwszej połowy grali bardzo odważnie, wykazywali dużą aktywność i dzielnie stawiali czoła Francuzom. W 19. minucie jako pierwszy z bliska do bramki trafił Emmanuel Emanike, ale na nieszczęście Nigeryjczyka sędzia odgwizdał pozycję spaloną i bramka nie została uznana. Tuż po wznowieniu gry i szybkim ataku Francji w podobnej sytuacji jak Emanike był Karim Benzema tyle, że on nie trafił do siatki. W 22. minucie po podaniu Valbueny mocnym strzałem popisał się Pogba, ale spektakularna interwencja Vincenta Enyeamy sprawiła, że Stephan Keshi odetchnął z ulgą. Podczas pierwszej połowy niezbyt dobrze prezentował się Giroud, który nie dość, że marnował sytuacje to jeszcze zdarzało mu się często faulować Nigerijczyków. Ostatnią szansą na zdobycie bramki przed przerwą była akcja Nigerii, którą mocnym strzałem sprzed pola karnego zakończył Emenike. Bramkarz Francuzów nie dał się jednak zaskoczyć i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa nie była już tak wyrównana jak pierwsze 45 minut. W 65. minucie Osaze Odemwingie groźnym strzałem zagroził Llorisowi, ale bramkarzowi udało się wybić piłkę. Zaledwie minutę później groźnie zrobiło się również pod bramką afrykańskiej drużyny, kiedy to po dwóch błędach Nigeryjczyków Francja była blisko zdobycia pierwszego gola. W 70. minucie w stuprocentowej sytuacji strzeleckiej znalazł się Karim Benzema. Piłka uderzona przez francuskiego napastnika minęła bramkarza i zmierzała do bramki, ale na jej drodze stanął Ambrose. Nie minęło kilka minut a ponownie Karim zagroził bramce Eneymy, a dobitka Cabye trafiła w poprzeczkę. W końcu w 80. minucie po błędzie bramkarza do pustej bramki głową trafił Paul Pogba. Na zakończenie spotkania, w 92. minucie pełnych nadziei Niegrijczyków pogrążył ich rodak, Yobo, który po dośrodkowaniu Valbueny pechowo umieścił piłkę we własnej bramce. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.
Francja jest piąta drużyną, która awansowała do ćwierćfinału. Podopieczni Didiera Deschampsa zmierzą się w piątek z Niemcami. Piłkarze Loewego mieli dziś bardzo ciężką przeprawę z Algierią zakończoną po dogrywce wygraną 2:1.