Facebook Google+ Twitter

Nigeryjscy piłkarze nie będą grać w międzynarodowych spotkaniach

Władze Nigerii poinformowały FIFA, że na kolejne dwa lata, w związku ze słabym wynikiem na tegorocznym mundialu, zawieszają udział reprezentacji piłkarskiej swojego kraju w rozgrywkach międzynarodowych.

Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan / Fot. Okorojude, http://en.wikipedia.org/wiki/File:President_Goodluck_Jonathan.jpgPrezydent Nigerii Goodluck Jonathan nakazał wczoraj władzom sportowym swojego kraju, zawieszenie udziału nigeryjskiej reprezentacji piłkarskiej we wszelkich rozgrywkach międzynarodowych. Swoją decyzję uzasadnił bardzo słabym występem podczas, rozgrywanych w RPA, mistrzostwach świata.

Minister Sportu Nigerii, Ibrahim Isa Bio, powiedział w wywiadzie dla telewizji CNN, że „rząd podjął decyzję, która leżała w interesie wszystkich Nigeryjczyków”, podkreślając przy tym, że „nigeryjski naród jest zadowolony z decyzji prezydenta Goodlucka Jonathana ”. Dodał na koniec, iż „wydaje się, że od 1996 roku, nigeryjski futbol w ogóle się nie rozwija”.

Zgodnie z decyzją prezydenta, reprezentacja nie będzie odbywała spotkań na szczeblu międzynarodowym przez kolejne dwa lata. O wszystkim zostały już poinformowane władze FIFA,  / Fot. PAPktóre jednak wyraziły zaniepokojenie sytuacją zaistniałą wokół nigeryjskich piłkarzy. Zasady FIFA zabraniają bowiem władzom państwowym wtrącania się do spraw narodowych federacji piłkarskich.

Pomocnik Fulham Dickson Etuhu, również dla telewizji CNN, powiedział, że jest zszokowany podjętą przez władze decyzją i dodał, że „oczywiście jest wiele rzeczy w nigeryjskim futbolu, które nie są dobre, ale zawieszenie udziału drużyny w rozgrywkach międzynarodowych nie pomoże w rozwiązaniu problemów”.

Zremisowany, ostatni mecz z Koreą był tylko formalnością przed powrotem do domu. / Fot. Marc Forrest, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:FIFA_World_Cup_2010_South_Korea_Nigeria.jpgReprezentacja Nigerii swoją przygodę z tegorocznymi mistrzostwami świata, rozgrywanymi w RPA, zakończyła już w fazie grupowej. Znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli, przegrywając dwa mecze, kolejno z Argentyną i Grecją oraz remisując w ostatnim występie z Koreą Południową.

Źródło: CNN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dokładnie. Kiedyś śmiałem się słysząc, o zamiarach zawieszenia polskiej ligi na rok, ale dziś dochodzę do wniosku, że zarówno całą ligę, jak i PZPN powinni rozwiązać i zbudować na nowo po 2-3 latach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im pewnie nie pomoże to zbyt wiele, ale polskiej reprezentacji 2 lata oddechu i zastanowienia na pewno by pomogły... Może by w końcu otrzeźwieli hehe, akurat na euro nasze, wspaniale (pól nasze, bo pół ukraińskie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Afrykanie są chyba z natury zbyt emocjonalni. Ne wiem w czym może im pomóc zawieszenie występów na 2 lata...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.