Facebook Google+ Twitter

Nihil novi

Na falach echa tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia, w trybie nadzwyczajnym, ruszyła oficjalna kampania wyborcza. Czy jednak będzie inna od poprzednich?

Znowu zagląda nam w oczy upiorne „widmo kaczyzmu”. Kiedy niektóre ośrodki opiniotwórcze zaczynają włączać się w rozpędzającą powoli kampanię, ja słyszę uroczy głos pani Senyszyn powtarzającej znany frazes, a mało kto zadaje sobie trud rzeczowego wyjaśnienia fundamentów strachu przed polityką PiS. A przecież rządy poprzedniej koalicji były straszne, faszystowskie, zagrażające demokracji i wolności obywateli, poważnie zagroziły naszej gospodarce. Dlaczego? Nie wiem, ale przecież tak mówią, a że nie mówią dlaczego, co to ma do rzeczy, ważne że poparcie nie spada. Pamięta ktoś skecz z poprzedniej epoki z taką oto konkluzją?: „(…) ważne, żeby młodzież te wagony ciągnęła, chociaż nie będzie wiedziała dokąd. Dzwonek!”. Próbowałem znaleźć jakieś, chociaż trochę poważne, argumenty na utrzymanie tych tez.

Obecny rząd, jak dotąd tłumaczył brak reform gospodarczych tym, że przeszkadza im Prezydent w osobie Lecha Kaczyńskiego, bo przecież on na pewno zawetuje korzystną dla gospodarki ustawę. Na oficjalnej stronie urzędu Prezydenta jest między innymi lista zawetowanych ustaw. Nie ma tam ani jednej, która wprowadzałaby jakiekolwiek reformy gospodarcze, nie ma, wśród nich, nawet żadnej ustawy bezpośrednio, czy znacząco wpływającej na gospodarkę. To, czym przez ostatnie lata karmi się społeczeństwo, jest niczym innym, jak zwykłym tuszowaniem nieudolności i braku jakichkolwiek pomysłów na prawdziwe rządzenie.

Działania na szkodę obywateli. Jakie? Prowadzenie polityki prorodzinnej (ulga na dzieci)? Zmniejszenie składki rentowej? Próba walki z korupcją? Owszem, nie zawsze taka jak być powinna, ale jednak skuteczna. I nie mam na myśli głośnych medialnie akcji, często kontrowersyjnych, ale codzienną pracę utworzonego przez poprzedni rząd CBA, które prowadzi z roku na rok coraz więcej spraw, którymi, bez tej instytucji, nikt inny by się nie zajął.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.