Facebook Google+ Twitter

NIK: autobusy są w fatalnym stanie technicznym

Zdaniem NIK samorządy nie radzą sobie z organizacją komunikacji autobusowej. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że co dziesiąty autobus jest w fatalnym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu pasażerów.

Ponadto kontrola, przeprowadzona przez urzędników najwyższej Izby Kontroli wskazuje, że niektórzy przewoźnicy nie zapewniają pasażerom odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Dopatrzono się, że większość licencji wydano przewoźnikom bez uzupełnionej dokumentacji finansowej i stanu technicznego pojazdu.

Nieweryfikowane także miałyby być rozkłady jazdy, które w rezultacie miały doprowadzać do sytuacji, w której kierowcy byli zmuszani do przekraczania prędkości.

Inspekcja transportu drogowego, która współpracowała w trakcie kontroli z NIK alarmuje, że niektórzy przewoźnicy używali do transportu pojazdów, które nie były autobusami. Kontrolerzy stwierdzili także przypadki, gdzie autobusy kursowały niezgodnie z rozkładem jazdy lub wcale bez niego.

Podsumowując, raport NIK stwierdza, iż samorządy nie były przygotowane do organizowania przewozów regionalnych autobusowych. Zdaniem urzędników wynika to z tego, że pracownicy urzędów albo byli nie przygotowani merytorycznie albo byli przeciążeni obowiązkami.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja
  • ja
  • 07.11.2011 12:01

Musiałam jakiś czas dojeżdżać do pracy autobusami na linii 870 i 840. To była tragedia jak podstwiano Ikarusa przegubowego, jak się takim jechało tą godzinę do Gliwic to wysiadało się prawie głuchym, nie mówiąc o tym, że MP3 nie było słychać mając słuchawki w uszach. A zimą to w ogóle tragedia, zimno, szyby zamarznięte, drzwi się nie domykały. A jak śnieg spadł to na wiadukt przy dworcu w Zabrzu nie potrafił wyjechać takie dobre miał opony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.