Facebook Google+ Twitter

NIK bije w KRRiTV. Działa na szkodę budżetu państwa

Według raportu NIK, firmy, które otrzymały koncesje na nadawanie na multipleksie i miały być w lepszej kondycji finansowej od TV Trwam, nie stać dzisiaj na uiszczenie podstawowych opłat. KRRiTV wychodzi im naprzeciw i rozkłada je na raty.

KRRiTV nie przyznała koncesji dla TV TRWAM na nadawanie programów na multipleksie. Uzasadniając swoją decyzję, KRRiTV twierdziła, iż telewizja ojca Rydzyka nie spełnia warunków finansowych.

Tymczasem z raportu NIK wynika, że firmy, które otrzymały koncesje, są w tak złej kondycji finansowej, że nie stać ich na opłaty koncesyjne. Im jednak szef KRRiTV wychodzi z pomocną ręką i rozkłada opłatę koncesyjną na raty.

Jan Dworak nie widzi w tym jednak problemu: "Gdy­by Lux Ve­ri­ta­tis kon­ce­sję otrzy­mał, też mógł­by zło­żyć wnio­sek o płat­ność ra­tal­ną"- tłumaczy.

NIK w swoim raporcie zarzuca Dworakowi, że prowadzona przez niego KRRiTV działa na szkodę budżetu państwa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

1grajek
  • 1grajek
  • 05.07.2012 22:30

Ja nie uważam, że KRRiTV postąpiła źle ,że nie udzieliła koncesji TV TRWAM , może firmy które ubiegały się o przyznanie koncesji nie miały odpowiednich zabezpieczeń , ale przynajmniej przedstawiły dokumenty firmowe, a jak można przyznać koncesje jeżeli firma która ubiega się o przyznanie koncesji nie przedstawia żadnych dokumentów firmy . Jeżeli KRRiTV przyznałaby takiej firmie to wtedy złamałaby prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 05.07.2012 15:04

Nie do wiary jak pan manipuluje informacjami . Trwam nie [ Lux Veritatis ] nie przedstawiło żadnych dokumentów dotyczących dochodów , długów i do kiedy będą spłacać długi. Uznali że im się należy poza prawem. NiK nie kontrolował KRRiT . PiS i Solidarna Polska walczą , kto ma złożyć taki wniosek .
KRRiT BARDZO skrupulatnie badały sprawę koncesji dla Trwam - spodziewali się ataków .
Szefem NiK jest pan z nadania PiS . Gdzie go wyślą tam idzie.
Nikt " na złość " nie dał Rydzykowi multipleksu . De facto jest bankrutem , ma tyle długów + DŁUGI ZACIĄGNIĘTE u Redemptorystów,że nie jest w stanie dać 10 milionów na platformę multipleksu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 05.07.2012 10:33

Teraz wyrażnie widać, że Dworak dostał polecenie by za wszelką cenę nie dopuszczać TV Trwam do multipleksu. Salon i KRRiT działają na szkodę państwa polskiego. To jest demokracja po POwsku.

Ktoś niedługo dostanie po łapach.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.