Facebook Google+ Twitter

NIK bije w KRRiTV. Działa na szkodę budżetu państwa

Według raportu NIK, firmy, które otrzymały koncesje na nadawanie na multipleksie i miały być w lepszej kondycji finansowej od TV Trwam, nie stać dzisiaj na uiszczenie podstawowych opłat. KRRiTV wychodzi im naprzeciw i rozkłada je na raty.

KRRiTV nie przyznała koncesji dla TV TRWAM na nadawanie programów na multipleksie. Uzasadniając swoją decyzję, KRRiTV twierdziła, iż telewizja ojca Rydzyka nie spełnia warunków finansowych.

Tymczasem z raportu NIK wynika, że firmy, które otrzymały koncesje, są w tak złej kondycji finansowej, że nie stać ich na opłaty koncesyjne. Im jednak szef KRRiTV wychodzi z pomocną ręką i rozkłada opłatę koncesyjną na raty.

Jan Dworak nie widzi w tym jednak problemu: "Gdy­by Lux Ve­ri­ta­tis kon­ce­sję otrzy­mał, też mógł­by zło­żyć wnio­sek o płat­ność ra­tal­ną"- tłumaczy.

NIK w swoim raporcie zarzuca Dworakowi, że prowadzona przez niego KRRiTV działa na szkodę budżetu państwa.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

1grajek
  • 1grajek
  • 05.07.2012 22:30

Ja nie uważam, że KRRiTV postąpiła źle ,że nie udzieliła koncesji TV TRWAM , może firmy które ubiegały się o przyznanie koncesji nie miały odpowiednich zabezpieczeń , ale przynajmniej przedstawiły dokumenty firmowe, a jak można przyznać koncesje jeżeli firma która ubiega się o przyznanie koncesji nie przedstawia żadnych dokumentów firmy . Jeżeli KRRiTV przyznałaby takiej firmie to wtedy złamałaby prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 05.07.2012 15:04

Nie do wiary jak pan manipuluje informacjami . Trwam nie [ Lux Veritatis ] nie przedstawiło żadnych dokumentów dotyczących dochodów , długów i do kiedy będą spłacać długi. Uznali że im się należy poza prawem. NiK nie kontrolował KRRiT . PiS i Solidarna Polska walczą , kto ma złożyć taki wniosek .
KRRiT BARDZO skrupulatnie badały sprawę koncesji dla Trwam - spodziewali się ataków .
Szefem NiK jest pan z nadania PiS . Gdzie go wyślą tam idzie.
Nikt " na złość " nie dał Rydzykowi multipleksu . De facto jest bankrutem , ma tyle długów + DŁUGI ZACIĄGNIĘTE u Redemptorystów,że nie jest w stanie dać 10 milionów na platformę multipleksu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 05.07.2012 10:33

Teraz wyrażnie widać, że Dworak dostał polecenie by za wszelką cenę nie dopuszczać TV Trwam do multipleksu. Salon i KRRiT działają na szkodę państwa polskiego. To jest demokracja po POwsku.

Ktoś niedługo dostanie po łapach.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.