Facebook Google+ Twitter

NIK: Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego jest niegospodarna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-13 15:14

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła gospodarkę finansową w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu w latach 2004-2007.

Katowicka delegatura NIK-u zarzuciła stacji zawieranie niekorzystnych umów na świadczenia usług medycznych dla pracowników, wykorzystywanie służbowych samochodów do celów prywatnych, a także nielegalnie wynagrodzenie członków zarządu i rady nadzorczej Spółki CEN-RAT.

- CSRG miała jej oddać najbardziej dochodowe usługi kopalniane, które stacja mogła wykonywać sama - powiedział wiceprezes NIK-u Jacek Kościelniak. Spółka CEN-RAT, która - choć należy do stacji - nie nie ma do tego podstaw prawnych i działa komercyjnie.

Z częścią zarzutów nie zgadzają się przedstawiciele stacji. Chodzi im m.in. o rzekome wyłudzenie pieniędzy na inwestycje z Ministerstwa Gospodarki. Jak powiedział dyrektor techniczny stacji Mirosław Bagiński część oskarżeń dotyczy byłego prezesa.

Dodatkowo stacja nie została zaznajomiona z ostateczną wersją wystąpienia pokontrolnego. - Zostanie rozstrzygnięte co jest prawdą, a co nią nie jest - dodał dyrektor.

NIK pracuje nad skierowaniem do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Według Izby stacja nieprawidłowo wydała lub utraciła około 20 milionów złotych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.