Facebook Google+ Twitter

NIK krytycznie o numerze alarmowym 112

NIK krytykuje działania MSWiA przy wprowadzaniu alarmowego numeru telefonicznego 112, który miał usprawnić system powiadamiania ratunkowego w naszym kraju. Stwierdza też, że obecnie działający system jest prowizoryczny i nieskuteczny.

 / Fot. jscreationzs/FreeDigitalPhotos.netNIK twierdzi, że Polska od sześciu lat nie potrafi uruchomić spójnego i sprawnego systemu obsługi numeru alarmowego 112. Działający obecnie system zastępczy jest prowizoryczny i nieskuteczny. Szanse na poprawę obecnej sytuacji przed EURO 2012 oceniają jako niewielkie i uważają, że może to wpłynąć negatywnie na wizerunek Polski podczas Mistrzostw Europy.

Eksperci z Izby, proponują żeby proces wdrażania numeru został objęty szczególnym nadzorem premiera.

Krytyka działań MSWiANajwiększą krytykę dotyczącą wdrażania numeru alarmowego 112 NIK kieruje w stronę MSWiA.

W raporcie eksperci zaznaczają, że w okresie objętym kontrolą, w latach 2007-2009, pięciu kolejnych ministrów MSWiA działało w sposób niespójny, zaprzepaszczając wysiłki i dokonania poprzedników.

Niekorzystne i nieprzemyślane działania ministrów dotyczyły rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technicznych. Na przyspieszenie i podjęcie konsekwentnych działań nie wpłynęła nawet groźba Komisji Wspólnot Europejskich o możliwości wprowadzenia sankcji wobec Polski. Do tej pory nie udało się wypracować w kraju ostatecznej koncepcji funkcjonowania numeru alarmowego 112. Mimo zmieniających sie pomysłów numer ten nadal działa jedynie prowizorycznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

arek
  • arek
  • 27.12.2010 22:35

odśnieżanie dachów wynajem koparko ładowarki roboty ziemne województwo dolnośląskie zainteresowanym zostawiam kontakt mail arekbm@02.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Lublinie jest tak: jak dzwoni się na 112 z komórki to zawsze łączy z policją, a ta dopiero przełącza. Problem jest taki, że często trzeba czekać, aż zgłosi się policjant. Za to jak dzwoni się z komórki na numer 999, czyli numer pogotowia ratunkowego, to łączy ze strażą pożarną. Co prawda zgłoszenie jest przyjmowane, ale znów uciekaja cenne minuty na przekazanie informacji pogotowiu. Ogólnie jest ciekawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.