Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25893 miejsce

NIK. Resort Pawlaka dał nagrody 7,5 mln złotych, złamał ustawę

Przez tydzień panowała awantura w mediach, na temat tajnych taśm przeciw PSL, które wyciekły z gabinetu Władysława Serafina i krążyły po stolicy za 20 tys. zł. Teraz o tym względny spokój, ale jest problem resortowych nagród za 7,5 mln zł.

Ucichła już wrzawa medialna i polityczna, związana z taśmami PSL, czyli Serafina. Nie milkną zaś kulisy zadziwiających "swobód" finansowych, jakie panują na "podwórku" resortowym zarządzanym przez partię ludowców. Najwyższa Izba Kontroli (NIK) ujawniła raport, który obrazuje skalę "rozdawnictwa" pieniędzy publicznych w Ministerstwie Gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Kontrolerzy NIK nie mają w ogólnej ocenie Ministerstwa Gospodarki większych zastrzeżeń. Pracę resortu za 2011 rok oceniają pozytywnie. Mają jednak zastrzeżenia do kwestii rozporządzania pieniędzmi na cele nagród i na zakupy sprzętu informatycznego. Badania spraw finansowych wykazały, że wypłacono 7,5 miliona złotych na nagrody, bez podstawy prawnej. Według NIK, kierownictwo ministerstwa, którym zarządza wicepremier Waldemar Pawlak, "złamało dyscyplinę budżetową" i bezpodstawnie zakupiło sprzęt komputerowy.

Zdaniem reportera RMF FM, który dotarł do raportu NIK, o budżecie za 2011 rok w Ministerstwie Gospodarki – kierownictwo przyznało pracownikom ministerstwa nagrody, gdyż – jak motywowano - "zasłużyli się osiągnięciami w dziedzinie proeksportowej, a także realizacją zadań wynikających z polityki energetycznej naszego kraju". To zapewne robili z łaski, bo nie musieli. A skoro chcieli i robili – trzeba ich z łaski suto wynagrodzić.

Szkopuł w tym, że pieniądze na nagrody wypłacono z innych środków niż należy, toteż NIK negatywnie ocenia ten fakt, bo ministerstwo w ten sposób złamało ustawę budżetową. Bardzo możliwe, że za podejrzenie złamania ustawy w tym przypadku, będzie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa urzędniczego – czytamy w serwisie rmf24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 26.07.2012 17:45

szkoda, że młodzi ludzie , często dobrze wykształceni są zmuszeni do pracy poniżej swoich kwalifikacji. dlatego cieszę się, że mam swoją pracę. może nie zarabiam kokosów ale stać mnie na wszystko i po wizycie u doradcy w open okazało się, że mogę jeszcze pooszczędzać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 26.07.2012 12:11

napad na kase politykom w polsce sie opłaca ... sa urządzeni i ich rodziny do końca zycia a może i dłużej!!!1

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.