Facebook Google+ Twitter

NIK: Telewizja Polska jest źle zarządzana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-10 15:47

TVP brakuje strategii rozwoju, a polityka kadrowa jest chaotyczna - tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kontrolerzy NIK sprawdzili, w jaki sposób TVP wydaje pieniądze i realizuje obowiązek misji od 2007 do połowy bieżącego roku.

Rzecznik prasowy NIK Paweł Biedziak podkreśla, że okresie objętym kontrolą sytuacja finansowa spółki znacznie się pogorszyła. Zauważa jednak, że spadające wpływy z abonamentu nie są jedynym powodem, ponieważ w tym czasie spółka była źle zarządzana.

NIK zwraca też uwagę na chaotyczną politykę kadrową. W raporcie dostrzeżono, że ze względów oszczędnościowych w TVP zwolniono ponad tysiąc osób. Takie działania nie przyniosły jednak rezultatu, ponieważ na miejsce zwolnionych zatrudniono około 900 osób.

Jednak nie wszystko w Telewizji Polskiej jest złe. W okresie objętym kontrolą spółka zainwestowała spore pieniądze w produkcje filmowe, co NIK ocenił pozytywnie.

Rzecznik prasowy Telewizji Polskiej SA Daniel Jabłoński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że zarząd TVP nie będzie komentował raportu NIK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.