Facebook Google+ Twitter

NIK: Zlikwidować licea profilowane

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-24 07:19

Licea profilowane źle przygotowują uczniów do egzaminów maturalnych i wykonywania zawodu - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, która skontrolowała efekty reformy oświaty w szkołach ponadgimnazjalnych.

fot. Kamil Jóźwiak, Ekspress Ilustrowany W poprzednim roku szkolnym aż 33 proc. uczniów tych liceów nie zdało matury, w tym 38 proc. Dla porównania: w liceach ogólnokształcących w tych samych latach maturę oblało odpowiednio 7,5 i 10 proc. uczniów.

W Łódzkiem wyniki są nieco lepsze od średniej krajowej, ale i tak kiepskie. Według informacji przekazanych nam przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, w 2005 roku w naszym regionie egzaminu maturalnego nie zdało 28,7 proc. uczniów liceów profilowanych (w Łodzi 33,2 proc.), a z tegoroczną maturą nie poradziło sobie 32,1 proc. (w Łodzi 36, 6).

NIK wystąpiła do ministra edukacji, aby rozważył likwidację liceów profilowanych lub podjął się ich zreformowania. Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji, nie wykluczył, że w latach 2007/2008 nabór do tych szkół zostanie wstrzymany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

po co likwidować? Po to są te profilowane, żeby dany uczen miał już zawód i ewntualnie mógł zdawać maturę. Jak zda to dobrze, jak mu bardzo zależło na zdaniu, to powinien iść do LO, a nie zabezpieczać się zdobyciem zawodu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.