Facebook Google+ Twitter

Nike odwraca się od Marii Szarapowej

Nike odwraca się od Marii Szarapowej. Rosjanka po konferencji na której ogłosiła, że stosowała nielegalny środek zakazany, już traci sponsorów.

 / Fot. Brian Minkoff-London PixelsW poniedziałek firma Nike wydała oświadczenie, w którym zaznaczyła, że jest jej bardzo przykro, że Rosjanka Maria Szarapowa stosowała doping. Napisano: "Jesteśmy zasmuceni i zdziwieni informacjami na temat Marii Szarapowej. Zdecydowaliśmy o zawieszeniu współpracy z tenisistką na czas postępowania dyscyplinarnego. Będziemy monitorować sytuację".

Tenisistka brała lek o nazwie meldonium - kiedyś był on dozwolonym środek na niedokrwistość, jednak od stycznia 2016 roku znalazł się na liście zakazanych substancji. Szarapowa dostała powiadomienie o tej decyzji, ale jak przyznała na konferencji nie odczytała jakie zaszły zmiany.

Natomiast kilka dni temu Rosjanka została powiadomiona, że testy na środki dopingujące są pozytywne. Jeszcze nie wiadomo na jak długo Szarapowa zostanie zdyskwalifikowana. Świat został poruszony tą wiadomością, bo chyba mało kto spodziewał się, że u jednej z najlepszych tenisistek świata zostanie wykryty niedozwolony lek.

Maria wyraziła nadzieję, że będzie mogła jeszcze wrócić na kort i odzyskać swoich fanów, których zawiodła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.