Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30889 miejsce

Nikita Michałkow bez tajemnic

Ostatnie dwa majowe weekendy upłyną kinomanom w Warszawie pod znakiem filmów Nikity Michałkowa, jednego z najwybitniejszych reżyserów rosyjskich.

 / Fot. Materiały własneBodaj po raz pierwszy w Polsce dojdzie do pełnej retrospektywy filmów Nikity Michałkowa, reżysera w Polsce dosyć dobrze znanego i lubianego, ale raczej wśród starszego pokolenia. 22 i 23 maja oraz 28 i 31 maja warszawskie kino Świt i Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury zapraszają na wydarzenie niepowtarzalne - pełny przegląd filmów rosyjskiego mistrza, który będzie okazja dla młodszej widowni do spotkania z niepowtarzalnym autorskim kinem Michałkowa.

Widzowie będą mieli więc okazję zobaczyć, w jaki sposób rozwijał się język filmowy Michałkowa i jak następowała ewolucja charakterystycznych wątków dla jego twórczości. Pierwszy raz w Polsce pokazana zostanie jego etiuda filmowa "Dziewczynka i rzeczy", w której w zalążku kryje się wiele późniejszych tematów podjętych przez Michałkowa. Widzowie zobaczą też niepokazywany w Polsce "Autostop" Michałkowa. W ostatnim dniu retrospektywy pokazany zostanie dokument "Matka" poświęcony osobie, która wydała na świat reżysera.

Szczególnej uwagi wymagają oczywiście "żelazne" punkty w filmografii Michałkowa, a więc "Niedokończony utwór na pianolę", "Urga" czy "Spaleni słońcem". Filmy te na stałe wpisały reżysera w kanon filmu światowego.

Osoby, które mogłyby wahać się z decyzją o przybyciu na przegląd może przekonać fakt, iż każdy z filmów zostanie poprzedzony krótkim fachowym wstępem oraz to, że wejście na wszystkie filmy będzie bezpłatne.

kinorosja.waw.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.