Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15867 miejsce

"Nikłe światło" Katarzyny Szeszyckiej w ostrowieckim BWA

Świeżo upieczona doktor sztuki, Pomorzanka, Katarzyna Szeszycka, od piątku, 7 sierpnia 2015 roku pokazuje swoje prace w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Katarzyna Szeszycka i kurator jej wystawy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Artur Bartkiewicz. / Fot. Krzysztof KrzakWystawa zatytułowana "The dim light" czyli "Nikłe światło" jest bezpośrednim odwzorowaniem prezentacji z przewodu doktorskiego obronionego przez Katarzynę Szeszycką w czerwcu bieżącego roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artystka ma za sobą także studia na wydziale Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Obecnie pracuje na szczecińskiej Akademii Sztuki jako asystentka w Pracowni Rysunku prof. Tomasza Wendlanda i w Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Łazarczyka.

Poza malarstwem obszarem zainteresowań twórczych Szeszyckiej jest wideo i akcje w przestrzeni publicznej. Prezentowana wBiałe rośliny Katarzyny Szeszyckiej. / Fot. Krzysztof Krzak Ostrowcu Świętokrzyskim ekspozycja powstawała dwa lata, także poza granicami Polski: w Indonezji i Japonii. Te ostatnie są wynikiem uczestnictwa artystki w międzynarodowym projekcie artystycznym. Jak powiedział mediom kurator wystawy, Artur Bartkiewicz, Katarzyna Szeszycka jest jedną z najlepiej funkcjonujących na rynku sztuki współczesnej i Praca Katarzyny Szeszyckiej z cyklu Erupcje. / Fot. Krzysztof Krzaknajzdolniejszych artystek. Wielokrotnie znalazła się w rankingu najlepszych artystów w Polsce, a także zdobywała nagrody za swoje prace: jest m.in. laureatką Grand Prix 24. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie i tytułu "Ambasador Szczecina" w kategorii malarstwo. Na ostrowieckiej wystawie dominują obrazy ujęte w cykle "Puste pejzaże" i "Erupcje"; wrażenie robią oleje na płótnie "Tikul" i "Drzewo"; dokumentacje wideo: "Ciało lustrzane" i "Czarny dom".

Wystawa Katarzyny Szeszyckiej "The dim light" w Ostrowcu Świętokrzyskim czynna będzie do 4 września 2015 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Tak, tak... Zdaję sobie sprawę, że to tak, jakbym wcale nie była w Ostrowcu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adrianno, to dlatego, że wyjechałaś z Ostrowca wczesnym rankiem, gdy galerie jeszcze są zamknięte, a przybyłaś nocą, gdy już są zamknięte. Ale wszystko przed Tobą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze nie udało odwiedzić żadnej wystawy... Szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie proszę o żadne wiersze. Proszę się zająć ważniejszymi sprawami, skoro faktycznie są takie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

B .... Pani pisze pilnuje ciężko chorej matki i tyle. Nie śmiem dedykowac Pani kolejnego wiersza pod tym materialem ale obiecuje jutro o 8 rano bedzie wiersz gdzie indziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamik! Na pewno w pana stronach też się dużo dzieje, ale pan pilnuje tylko odsłon swoich artykułów o Wspaniałym stuleciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów, panie Marku, ale odnoszę wrażenie, że nigdy nie przestaje się dziać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo więcej wystaw w Ostrowcu niż w moich stronach. Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znów się dzieje w Ostrowcu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.